Biuletyn PW / Konkursy / Nagrody SARP 2021

Nagrody SARP 2021

Arch. Cezary Kępka autor pracy „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nabrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie” otrzymał wyróżnienie w konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku”.

Wyróżnienie drugiego stopnia przyznano za pracę „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nabrzeży w dużych miastach. Nagrodzono projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie.” Przygotowaną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem promotora dr inż. arch. Łukasza Piątka.

Plansza z projektu mgr. inż. arch. Cezarego Kępki/SARP

Autora nagrodzono za zwrócenie uwagi na aspekt współistnienia miasta i rzeki. Praca trafnie identyfikuje możliwości wykorzystania cypla Czerniakowskiego i jego przestrzeni dla funkcjonowania obiektów takich jak restauracja, hotel czy basen, przywracając rzekę miastu. Autor uwzględnił także kwestię śladu węglowego, związanego z budową i eksploatacją obiektu. Forma architektoniczna świadomie nawiązuje do przedwojennych rozwiązań budynków związanych z wodą. Praca z pasją przedstawia osobisty i szczery stosunek do podjętego tematu.

W konkursie Nagroda Roku SARP edycja 2021 oraz w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”, edycja 2021 nagrodzono absolwentów i pracowników Wydziału Architektury PW. Lista laureatów związanych z Politechniką Warszawską dostępna jest na stronie Wydziału Architektury.

Źródło i grafiki: SARP

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI