Sukces studentów PW na SAE AeroDesign

Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie - to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku odbyły się w Lakeland na Florydzie.

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Zespół z PW był najlepszy w klasyfikacji generalnej klasy Regular, pierwsze miejsce zajął też za największy podniesiony w tej klasie ciężar oraz za Payload Fraction w klasie Micro. Studenci PW zajęli drugą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy Advanced. Trzeci wynik uzyskali zaś w klasyfikacji generalnej klasy Micro oraz za celność zrzutu w klasie Advanced. W rywalizacji wzięło udział 75 drużyn z całego świata.

- Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie i zbudowanie samolotów bezzałogowych (nawet do 4 metrów rozpiętości) oraz wykonania nimi specjalnych misji, takich jak precyzyjny zrzut ładunku humanitarnego, podniesienie jak największego ciężaru, czy start po rzucie z ręki. W założeniu ma to przygotować nas - przyszłych inżynierów lotniczych - do takich wyzwań jak dostarczanie pomocy w sytuacji klęsk żywiołowych, czy obserwacja powietrzna do celów ratowniczych - tłumaczą ideę zawodów studenci.

Studenci PW triumfują na Florydzie/fot. FB SAE AeroDesign Warszawa

Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign Warszawa działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Należący do niego studenci w zawodach Aero Design występują już od 25 lat i cieszą się mianem najbardziej utytułowanej drużyny w historii konkursu.

Zdjęcia: Facebook/SMKN.SAE.PW