Biuletyn PW / Konkursy / Wręczono Nagrody Fiata

Wręczono Nagrody Fiata

Już po raz szesnasty wręczono stypendia Fiata. Laureatami konkursu są autorzy najlepszych prac magisterskich i doktorskich wykonanych w PW, których tematyka związana jest z technologią i eksploatacją pojazdów. 

Do konkursu mogły zostać zgłoszone prace obronione w roku akademickim 2011/2012. Laureaci tegorocznej nagrody:

Za pracę magisterską:
Artur Kopczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych pt. „Analiza sterowania elektrycznego układu napędowego pojazdu podczas hamowania na łuku drogi”, promotor prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski.

Za pracę doktorską:
Ewelina Ciecierska z Wydziału Inżynierii Materiałowej za pracę pt. „Wytwarzanie, struktura i właściwości kompozytów na bazie polimerów epoksydowych modyfikowanych dodatkiem nanorurek węglowych”, promotor prof. dr hab. inż. Krzysztof J. Kurzydłowski.

Tomasz Karol Pietrzak z Wydziału Fizyki za pracę pt. „Nowe nanomateriały oparte na szkłach wanadanowo - fosforanowych i żelazowo-fosforanowych”, promotor prof. dr hab. Jerzy E. Garbarczyk

Grzegorz Skrabalak z Wydziału Inżynierii Produkcji za pracę pt. „Obróbka elektroerozyjna wirującą elektrodą w dielektryku gazowym”, promotor prof. dr hab. inż. Jerzy Kozak.

Grzegorz Dobrzyński z Wydziału Transportu za pracę pt. „Synteza własności mechatronicznego wózka inwalidzkiego jako elementu systemu transportu osób niepełnosprawnych”, promotor prof. nzw. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański.

Umowa pomiędzy Politechniką Warszawską a Centrum badawczym Fiata w Turynie została podpisana w 1997 roku. Obejmuje ona m.in. prowadzenie wspólnych badań naukowych, pomoc Fiata w wyposażaniu laboratoriów, fundowanie przez Fiata stypendiów przeznaczonych dla najlepszych absolwentów i doktorów.

Fotorelację z wręczenia stypendiów można zobaczyć TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW