Biuletyn PW / Konkursy / Zespół z Politechniki Warszawskiej wyróżniony w konkursie „Student-Wynalazca”

Zespół z Politechniki Warszawskiej wyróżniony w konkursie „Student-Wynalazca”

Zespół z PW znalazł się w gronie laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską. Wyróżnienie otrzymało rozwiązanie „Sposób wytwarzania dynamicznego substytutu kości gąbczastej wraz z powiązanymi rozwiązaniami”.

Wyróżniony w konkursie zespół z PW tworzą: Monika Budnicka, Joanna Trzaskowska, Aleksandra Kruk, Michał Wrzecionek, Monika Szymaniak, Anna Tytman. Współtwórcami rozwiązania są: dr inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, dr inż. Paweł Ruśkowski, prof. dr hab. inż. Ludwik Synoradzki z Laboratorium Procesów Technologicznych Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Świętokrzyska organizuje konkurs „Student-Wynalazca” od 2010 r. Jest on przeznaczony dla studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Główne cele konkursu to: aktywizacja studentów w działalność badawczo-rozwojową, upowszechnianie wiedzy na temat ochrony własności przemysłowej, promocja i wsparcie w komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych chronionych prawami wyłącznymi lub zgłoszonych do ochrony oraz zwiększenie zainteresowania studentów poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej.

Do tegorocznej edycji z 20 uczelni z całej Polski zgłoszono 139 rozwiązań, będących efektem pracy badawczo-rozwojowej zespołów składających się ze studentów, nauczycieli akademickich i przedsiębiorców. W konkursie wzięło udział 361 twórców, w tym 157 studentów.

Więcej informacji o konkursie i jego wyniki TUTAJ>>

Źródło i zdjęcie: Politechnika Świętokrzyska

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW