Znamy najlepsze publikacje akademickie i naukowe

Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2021. Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych otrzymało Wydawnictwo AGH.

10 września 2021 r. podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021, odbywających się równolegle z plenerową edycją Warszawskich Targów Książki, wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2021.

Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Romana Barlika z Wydziału Elektrycznego PW przyznało nagrodę główną wydawnictwu Exemplum Tomasz Adamski za „Ultrasonografia w ginekologii i położnictwie” autorstwa prof. dr. hab. n. med. Marka Pietrygi.

Jedno z wyróżnień ACADEMIA 2021 otrzymała Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej za „Utracone kamienice warszawskie doby wczesnego modernizmu (1909–1914)” Piotra Kilanowskiego.

Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych otrzymało Wydawnictwo AGH za pracę „Wysokie napięcie w elektroenergetyce. Wybrane zagadnienia i obliczenia” autorstwa Barbary Florkowskiej, Romualda Włodka, Marka Florkowskiego i Macieja Kuniewskiego. Przyznano również dwa wyróżnienia: Oficynie Wydawniczej Politechniki Wrocławskiej za „Politechnika Wrocławska 1945-1952” Marka Buraka oraz za „Zastosowanie przetwarzania sygnałów w fuzji danych strumieniowych” Krzysztofa Brzostowskiego.

Konkurs ACADEMIA 2021 jest organizowany przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Historia i Kultura. Ma na celu wyróżnienie i promocję wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych. Mogą przystąpić do niego wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze wydane w formie tradycyjnej książki drukowanej. W tegorocznej edycji konkursu 45 wydawców zgłosiło 130 publikacji.

Pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ>>

Źródło: Warszawskie Targi Książki
Zdjęcie: Biuletyn PW