Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Autorem popiersia Prezydenta Mościckiego był rzeźbiarz Stanisław Roman Lewandowski

Autorem popiersia Prezydenta Mościckiego był rzeźbiarz Stanisław Roman Lewandowski, który studiował rzeźbę w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Matejki i Gadomskiego oraz na Akademii Wiedeńskiej. Odsłonięcie pomnika odbyło się w grudniu 1934.

Autorem popiersia Prezydenta Mościckiego był rzeźbiarz Stanisław Roman Lewandowski, który studiował rzeźbę w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Matejki i Gadomskiego oraz na Akademii Wiedeńskiej. Odsłonięcie pomnika odbyło się w grudniu 1934 roku z okazji 30-lecia pracy naukowej prof. Ignacego Mościckiego.

Na zdjęciu dzieło i jego twórca.

Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Kiedy nie wiesz