„Cień Eunucha” Jaume Cabrégo na bruku PW

Biblioteka Główna PW włączyła się w pierwszą na świecie premierę książki w przestrzeni miejskiej. W ramach akcji „Czytaj dalej” na posadzce Wypożyczalni Studenckiej możemy przeczytać dwie strony z najnowszej powieści Jaume Cabrégo.

Akcja „Czytaj dalej” poprzedza Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury, który w dniach 16-22 maja br.  zagości w ośmiu miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin). Politechnika Warszawska uczestnicząc w promocji książki „Cień Eunucha” Jaume Cabrégo, przyłączyła się do kampanii, która na tydzień przed oficjalną premierą tytułu publikuje poszczególne karty powieści na różnorodnych nośnikach w pionie i w poziomie. Niektóre z nich będą przyciągały wzrok w podziemiach metra, a inne zaskoczą na kawiarnianych kubkach. Będziemy czytać nad Wisłą, w klubach, na ulicach oraz naturalnie w bibliotekach i Empikach.   

„Cień Eunucha” Jaume Cabrégo w Bibliotecje Głównej PW/fot. Biuletyn PW

W Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej „Cień Eunucha” przykuwa nasz wzrok do posadzki Wypożyczalni Studenckiej, gdzie dwie karty powieści zostały zaprezentowane przy użyciu specjalnej folii podłogowej o wymiarach 0,9 x 0,7 m. 

Miejsca biorące udział w akcji „Czytaj dalej” zostaną umieszczone na stronie internetowej www.festiwalliteratury.pl tak by czytelnik mógł zlokalizować wszystkie lokalizacje tej blisko pięciuset stronicowej powieści. Hashtag #czytajdalej umożliwi publikowanie przeczytanych stron.

Zdjęcia: Biuletyn PW