Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / „Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej

„Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej

Za nami „Dzień i Noc” w Politechnice Warszawskiej. W tym roku, po raz pierwszy połączone zostały dwa wydarzenia: piknik edukacyjny „Od mikro do makro” oraz „Noc Muzeów”.

Jak co roku, na wszystkich pasjonatów nauki i przyjaciół Politechniki Warszawskiej, czekały wykłady, warsztaty oraz wiele innych atrakcji. Już w sobotę rano, najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich niespodzianek. Na terenie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych można było wziąć udział w „eko-warsztatach” i zbudować eko-robota lub eko-skarbonkę. Wszystko przy użyciu materiałów łatwo dostępnych w każdym domu, takich jak: puszki, pudełka, sznurki itp. Na najmłodszych czekały „dmuchańce” i bańki mydlane, trochę starsze dzieci mogły zagrać w specjalnie przygotowaną dla nich grę terenową. Z kolei wykładowcy Politechniki Warszawskiej oraz studenci z Koła Naukowego WUThrust poprowadzili zajęcia dotyczące właściwości laserów oraz zastosowań matematyki.

Wieczorem, podczas „Nocy Muzeów” Politechnika Warszawska była otwarta dla wszystkich, którzy chcieli zwiedzić gmachy Uczelni. Przewodnik Piotr Wierzbicki, który oprowadził uczestników po jej korytarzach, opowiedział również nieznane dotychczas historyczne i architektoniczne ciekawostki.

W organizację wydarzenia włączyły się również Wydziały, które przygotowały wiele niespodzianek dla odwiedzających Politechnikę Warszawską. Wieczorem, na dziedzińcu Gmachu Technologii Chemicznej można było zobaczyć pokaz chemiczny z efektami świetlnymi, który przygotowali studenci z Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”.

Więcej informacji TUTAJ>>

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Źródło: BPI PW
Zdjęcia: Biuletyn PW