Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia PW

Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia PW

Powojenne dzieje jednostki przybliża dr inż. Cyprian Suchocki z Wydziału Inżynierii Produkcji w opracowaniu pt. Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia PW w latach 1946-2017.

„W roku 1946, na odtwarzanej po wojnie Politechnice Warszawskiej utworzony został Oddział Uzbrojenia, który wszedł w skład Wydziału Mechanicznego PW. Rolę opiekuna Oddziału Uzbrojenia sprawował prof. Stanisław Płużański, który łączył tę funkcję ze stanowiskiem dziekana wydziału. Zmiany strukturalne wprowadzone na Politechnice Warszawskiej w 1951 r. obejmowały m.in. rozwiązanie Wydziału Mechanicznego (…)” - zaczyna swoją opowieść dr inż. Cyprian Suchocki.

Ciąg dalszy dostępny w opracowaniu pt. Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia

Zachęcamy do lektury!

Zdjęcia: WIP PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej