Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Jak powstaje popiersie Prezydenta Ignacego Mościckiego

Jak powstaje popiersie Prezydenta Ignacego Mościckiego

Popiersie, które odsłonięto przed Gmachem Technologii Chemicznej w 1934 r. z okazji 30-lecia pracy naukowej prof. Ignacego Mościckiego, wykonał Stanisław Roman Lewandowski. Rekonstrukcji pomnika podjęli się Anna Getler i Piotr Grzegorz Mądrach.

Popiersie, które odsłonięto przed Gmachem Technologii Chemicznej w 1934 r. z okazji 30-lecia pracy naukowej prof. Ignacego Mościckiego, wykonał Stanisław Roman Lewandowski, rzeźbiarz, medalier, absolwent krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych u Matejki. W czasie wojny zostało ono bezpowrotnie zniszczone.

Rekonstrukcji pomnika podjęli się Anna Getler i Piotr Grzegorz Mądrach - dyplomowani konserwatorzy zabytków. Dzięki ich uprzejmości zaglądamy do pracowni.

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać