Kierunek Niepodległa - wystawa Biblioteki Głównej PW

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej przygotowała wystawę „Kierunek Niepodległa. Politechnika - Polska - Europa 1914-1921”. Prace będzie można będzie oglądać do 31 stycznia 2019 roku w ramach realizowanego na uczelni programu „Niepodległa”.

Ekspozycja ma postać graficzno-tekstowego kalendarium wydarzeń wojennych, politycznych i społecznych w Europie i na ziemiach polskich, które przyczyniły się do odrodzenia Rzeczypospolitej i ustalenia jej granic. Na tle tych wydarzeń organizatorzy pokazali pierwsze lata działalności uczelni, której studenci i wykładowcy mieli swój udział w walkach o wolną i niepodległą ojczyznę. Ze względu na rozległy zakres tematu, wydarzenia historyczne zostały przedstawione za pomocą symbolicznych ilustracji i grafik, które mają na celu oddanie emocji tamtych czasów.

Wystawa prezentowana jest na tkaninie naklejonej na ściany filarów pierwszego piętra Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. „Plansze” (łącznie 43 sztuki) wydrukowane zostały na innowacyjnym materiale DotCor® przez firmę Opinion Strefa Druku z Gliwic. Zastosowany materiał jest lekki, trwały i co ważne, nie ingeruje w powierzchnię ściany.

Plansze można oglądać do 31 stycznia 2019 roku w ramach realizowanego na Politechnice Warszawskiej programu „Niepodległa”.

Kierownik projektu: Joanna Kamińska

Zespół projektowy: Joanna Kamińska, Dorota Wojnowska, Eliza Królak, Teresa Gumołowska, Hanna Zdunek

Opracowanie merytoryczne kalendarium:  Teresa Gumołowska, Hanna Zdunek, Joanna Kamińska

Koncepcja graficzna: Dorota Wojnowska