Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Klimatyczna stolica w wystawie prac słuchaczy UTW PW

Klimatyczna stolica w wystawie prac słuchaczy UTW PW

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Fotografia dla Przyszłości zorganizował wernisaż niezwykłych zdjęć z cyklu Warszawa Poszukiwania 2014.

Wystawa przygotowana pod kierunkiem Małgorzaty Dołowskiej gości w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej do dnia 23 maja 2014. Autorami prac są słuchacze pracowni fotografii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Warszawa nowoczesna, codzienna, jesienna i zabiegana. Na zdjęciach zobaczymy migawki dnia powszedniego, gdzie w jednej, małej klatce autor zamyka troski domowej gospodyni, radość wyjątkowych chwil, czy dumną architekturę nadwiślańskiej stolicy.

Prace nasycone są barwami pór roku, emanując energią tętniącego życiem miasta. Komunikacja nie tylko stanowi element soczystego obrazu, ale również przemawia językiem wizualizacji uczuć prowokowanych przez autorów fotografii.

Podobny materiał:

„Fantazje natury” Teresy Gumołowskiej

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

Aleksander Świętochowski