Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Płocku odbył się uroczysty koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wystąpiła pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego. Towarzyszył jej Kameralny Chór Akademicki PW Filii w Płocku pod dyrekcją Edwarda Bogdana. Koncert został zorganizowany w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, której integralną częścią od prawie 50 lat jest Filia w Płocku.

Przypadające w 2015 roku 100-lecie wiąże się bezpośrednio z przywróceniem nauczania w języku polskim w Politechnice Warszawskiej. Na naszej Uczelni rok ten został ogłoszony rokiem jubileuszowym, w trakcie którego przypominane są tradycje, dorobek oraz wkład Politechniki Warszawskiej w naukę i kształcenie kadr technicznych w Polsce.

Materiał filmowy z Koncertu Galowego Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej

W koncercie uczestniczyli Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Prorektorami, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Licznie przybyli też przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i biznesu.

Rektor PW prof. Jan Szmidt wraz z prof. Januszem Zielińskim Prorektorem Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku wręczyli Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi i Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu okolicznościowe Złote Medale 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej (powyżej na zdjęciu).

Orkiestra przedstawiła widowni znane przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, musicalowej, utwory popowe oraz rockowe. Utwory, takie jak Sweet home Alabama, Niepokanani, New York, New York, Będziesz moją panią i wiele innych wykonywali: Ewelina Pałasz, Sergiusz Bienias i Mariusz Wawrzyńczyk. Na koncercie gościnnie wystąpił też znany aktor Teatru Roma w Warszawie – Janusz Kruciński z przebojami m.in. z musicalu Jesus Christ Superstar.

Entuzjastyczna reakcja publiczności w trakcie i po koncercie była oznaką tego, że Politechnika Warszawska była, jest i będzie niezwykle istotnym elementem życia nie tylko akademickiego, ale i kulturalnego Płocka.

Podobny artykuł:
Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Źródło: PW Filia w Płocku

Mierz siłę na zamiary,