Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Koncert Muzyki Filmowej - Wojciech Kilar

Koncert Muzyki Filmowej - Wojciech Kilar

Po raz pierwszy na warszawskim Torwarze Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.

Koncert odbędzie się w dniu 9 grudnia 2018 r. o godzina 19:30. Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert najbardziej znanych tematów filmowych skomponowanych przez Wojciecha Kilara wzbogaci projekcja na wielkim ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych dzieł jak: „Pan Tadeusz”, „Ziemia Obiecana”, „Przygody pana Michała”, „Trędowata”, „Zemsta”, „Kronika wypadków miłosnych”. Oprócz klasyki kina polskiego wykonane zostaną utwory będące owocem międzynarodowej współpracy Kilara z wytwórniami europejskimi i hollywoodzkimi: „Pianista”, „Dracula” „Dziewiąte Wrota”, „Król Ostatnich Dni”, „Portret damy”. W programie koncertu znajdą się także utwory nigdy wcześniej nie wykonywane publicznie z filmów: „Faustyna”, „Sami Swoi” i kultowego „Rejsu”.

Na liście największych polskich przebojów Kilara znaczące pozycje zajmują tańce: niezapomniane walce wiedeńskie z „Trędowatej” Jerzego Hoffmana i „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy czy orkiestrowy mazur z „Zemsty”. Nie mniej popularne są tango z „Zazdrości i medycyny” Janusza Majewskiego czy niezwykle uroczysty polonez z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy.

Bilety w cenach od 79 zł do 199 zł dostępne są na stronie www.KoncertFilmowy.pl Pracownicy Politechniki Warszawskiej, ich rodziny i przyjaciele Chóru mogą nabyć bilety z 50-cio procentową zniżką.

Instrukcja zamawiania biletów zniżkowych:
1) Należy skorzystać z internetowego serwisu biletowego: https://www.bilety.trinitygroup.pl

2) Wybrać wydarzenie klikając na plakat koncertu Wojciecha Kilara

3) Wybrać z planu sali dowolne miejsca

4) Wypełnić formularz z danymi i wpisać w polu "Uwagi/Kod rabatowy" hasło: PW

System obliczy zniżkę automatycznie po finalizacji rezerwacji.

Kontakt do organizatora koncertu: 22 / 397 83 01, kontakt@trinitygroup.pl

Źródło: NSZZ Solidarność PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba