Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Nagroda IV Festiwalu Teatrów Studenckich START dla Teatru PW

Nagroda IV Festiwalu Teatrów Studenckich START dla Teatru PW

Teatr Politechniki Warszawskiej zdobył główną nagrodę jury IV Festiwalu Teatrów Studenckich START. Grand Prix otrzymał spektakl „Lamentacje”, który został uznany za najlepszy wśród ośmiu konkursowych propozycji.

Spektakl powstał na podstawie dramatu Krzysztofa Bizio „Lament” i opowiada historię trzech kobiet nie potrafiących odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości. Samotność, niepohamowana chęć posiadania oraz niemożliwość pogodzenia się z samą sobą to jedynie część problemów, z którymi przychodzi się zmierzyć bohaterkom. Czy ich lament jest zwiastunem nieuniknionego obłędu? A może uda im się wyjść z tej walki zwycięsko?

Twórcy:

• reżyseria, opracowanie muzyczne i wokalne: Hanna Klepacka
  • współpraca reżyserska, adaptacja tekstu: Grzegorz Sierzputowski
  • scenografia i kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
  • oprawa graficzna, asystent scenografa: Katarzyna Wierzchnicka
  • światło: Karol Rothkaehl
  • montaż dźwięku, obsługa: Adam Borysowicz
  • make-up: Szkoła Wizażu Beauty Art
  • stylizacje fryzur: Jaga Hupało Born To Create

Aktorzy biorący udział w konkursowym przedstawieniu:

• Jolanta Ostrowska, Kalina Rzeźnik i Martyna Grunt-Mejer.

Trzyosobowe jury w składzie: Ewa Pytka, Jerzy Lach i Paweł Szkotak, Grand Prix dla Teatru PW przyznało jednogłośnie. Nagrodę publiczności IV Festiwalu Teatrów Studenckich START otrzymał spektakl „List z daleka” Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.

IV Festiwal Teatrów Studenckich START odbywał się w dniach 9-12 marca 2017 roku w Warszawie. Stanowi on jedyny w Polsce konkursowy przegląd najciekawszych spektakli teatralnych, które przygotowują studenci z uczelni nieartystycznych. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytet Warszawski.

Podobny artykuł:
Wywiad z Grzegorzem Sierzputowskim na 10-lecie Teatru PW

Zdjęcia: Teatr PW, Facebook

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego
nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

Mark Twain

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl