Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Obchody Dnia Wszystkich Świętych w roku 2017

Obchody Dnia Wszystkich Świętych w roku 2017

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. Centralne obchody z udziałem władz Uczelni odbyły się w piątek 27 października 2017 roku.

Plan obchodów centralnych Dnia Wszystkich Świętych w Politechnice Warszawskiej w dniu 27 października 2017 r.:

O godz. 8:45 sprzed Gmachu Głównego odjazd grupy na groby:

Grób prof. Kazimierza Drewnowskiego, byłego Rektora Politechniki Warszawskiej, na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem/fot. Biuro Rektora

• Stanisława Staszica na warszawskich Bielanach (ul. Dewajtis 3),
  • Stanisława Rotwanda na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim (ul. Młynarska 54/58)
  • oraz na Cmentarz Powązkowski.

Cmentarz Powązkowski:

Grób prof. Wojciecha Świętosławskiego w Alei Zasłużonych; grób Kajetana Garbińskiego (tablica honorowa) oraz groby: prof. Władysława Araszkiewicza, prof. Jerzego Bukowskiego, prof. Wiesława Chrzanowskiego, prof. Marka Dietricha, prof. Aleksandra Dyżewskiego,  prof. Stanisława Patschke, prof. Antoniego Ponikowskiego, prof. Andrzeja Pszenickiego, prof. Ignacego Radziszewskiego, prof. Marka Romana, prof. Czesława Skotnickiego, prof. Leona Staniewicza, prof. Zygmunta Straszewicza, prof. Ludwika Szperla, prof. Edwarda Warchałowskiego, prof. Józefa Zawadzkiego, prof. Jana Zawidzkiego.

Ściana Katyńska (prof. Adolf Jan Morawski).

Teren Główny Politechniki Warszawskiej (ok. godz. 13.00):

• Duża Aula - tablice poświęcone pamięci: studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej poległych w latach 1918-20; Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, gen. Stefana Grota-Roweckiego;
  • Pomnik 3 Batalionu Pancernego AK „Golski”;
  • Obelisk „Poległym Pracownikom” - Gmach Technologii Chemicznej;
  • Tablica na domu profesorskim przy ul. Koszykowej 75.

Zakończenie uroczystości ok. godz. 14:30.

Powiązany materiał:

Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich Politechniki Warszawskiej