Orkiestra Rozrywkowa PW The Engineers Band wyrusza na podbój Rzymu

W dniach 10-11 br. marca nasi „Inżyniersi” wystąpią w Rzymie podczas organizowanego tam festiwalu chórów i orkiestr z całego świata - Roma Music Festival. Tym samym już po raz kolejny publiczność spoza naszego kraju pozna talenty muzyków z PW.

Orkiestra „The Engineers Band” doświadczenie zdobywała nie tylko na gruncie polskim, ale także na festiwalach zagranicznych w Wiedniu, Rouen, Baden-Baden, Rzymie. W prezentowanych brzmieniach doskonale łączy kulturę wysoką z nowatorskimi interpretacjami utworów. Talentu i pasji do muzyki grupy inżynierów możemy doświadczać zarówno pod prestiżowym dachem Sali Kongresowej czy Teatru Polskiego, jak i w znanym i lubianym przez młodzież Klubie Stodoła.

Zespół w swojej artystycznej aktywności znajduje również czas na udział w sztukach teatralnych i akcjach charytatywnych. Chętnie podejmuje różnorodne muzyczne wyzwania, nawiązując współpracę z muzykami spoza składu grupy. „Inżyniersi” występowali m.in. z Kasią Nosowską, Haliną Młynkovą, Czesławem Mozilem, Kasią Stankiewicz, Anią Rusowicz  czy światowej sławy skrzypkiem Vadimem Brodskim.

Roma Music Festival

W marcu orkiestrę czeka kolejne wyzwanie - Roma Music Festival. Na organizowany po raz piąty festiwal składa się przegląd chórów i orkiestr z różnych zakątków świata. Podczas występu „Inżyniersi” zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowany program obejmujący repertuar od klasyki po imprezowe rytmy. Oprócz naszych muzyków na festiwalu usłyszymy zespoły m.in. z Turcji, Irlandii, Argentyny, Bułgarii. Koncerty odbywać się będą w Teatrze św. Jana Bosko oraz Panteonie.

Rzymski festiwal, który w tym roku odbywa się w dniach 10-11 marca, jest jednym z 12 wydarzeń muzycznych, organizowanych w najpiękniejszych miastach Europy. Koncerty są bezpłatne, dzięki czemu docierają do  szerokiego grona odbiorców, zapoznając ich z kulturą wysoką oraz muzycznymi tradycjami innych krajów.

Podobne materiały:

Koncert Noworoczny z udziałem The Engineers Band oraz wirtuoza skrzypiec - Vadima Brodskiego
10 lat Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”

Zdjęcia: Biuletyn PW (zajawka), Engineers Band