Profesorowie Politechniki Warszawskiej w 20-leciu międzywojennym w zasobach BG PW

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej udostępniła w zasobach cyfrowych ponad 100 plansz tematycznych w opracowaniu zbiorczym „Profesorowie Politechniki Warszawskiej w 20-leciu międzywojennym”.

Zestawienie przygotowane w formie pliku pdf. TUTAJ zawiera zbiorcze informacje o 100 profesorach Politechniki Warszawskiej mianowanych przed II wojną światową. W pliku uwzględniono zarówno linki do informacji, będących w dyspozycji Biblioteki Cyfrowej BG PW (m.in. do biogramów, bibliografii z pełnymi tekstami publikacji, plansz i plakatów do wydruku), jak również łącza do haseł w Wikipedii. Zainteresowanych pobraniem plakatów do wydruku informujemy, że są one dostępne na podstawie licencji niewyłącznej Creative Commons (uznanie autorstwa, użycie niekomercyjne - CC BY NC).

Plansze na ogrodzeniu terenu głównego PW/fot. Biuletyn PW

Opracowanie jest kontynuacją akcji „100 Profesorów na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW”, którą Biblioteka przygotowała w ramach jubileuszu Uczelni.

Jednocześnie przypominamy, że jeszcze do 30 listopada br. na ogrodzeniu terenu głównego Politechniki Warszawskiej możemy oglądać ekspozycję plansz z sylwetkami profesorów. Wystawa promuje osiągnięcia polskiej nauki i myśli technicznej oraz wiąże je z miejscem, w którym wspomniany dorobek historycznie był tworzony. Więcej TUTAJ.

Plansze po okresie ich ekspozycji na ogrodzeniu mogą być przekazane jednostkom PW.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Dorotą Wojnowską tel. w. 7700 lub e-mail d.wojnowska@bg.pw.edu.pl.

Podobne materiały:

100 Profesorów na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW
Wystawa planszowa Biblioteki Głównej na 100-lecie obchodów Odnowienia Tradycji PW
Biogramy profesorów PW zainteresowały społeczność Wikipedii