Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Projekt odtworzenia pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Projekt odtworzenia pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Późną jesienią czekają nas zmiany przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości popiersie Prezydenta Mościckiego, wybitnego chemika i technologa, wróci na swoje dawne miejsce.

Późną jesienią czekają nas zmiany przed Gmachem Technologii Chemicznej PW. W miejscu obelisku upamiętniającego Kombatantów - pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej, którzy polegli w czasie II wojny światowej - stanie pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego, a obelisk zostanie przeniesiony ok. 50 metrów dalej, przed boczną ścianę budynku.

Pomnik stał tam w latach 1934-39, potem został zniszczony. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości popiersie Prezydenta Mościckiego, wybitnego chemika i technologa, wróci na swoje dawne miejsce. Z okazji odtworzenia pomnika powstało specjalne logo przedsięwzięcia.

Kiedy nie wiesz
jak się zachować,