Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może mieć czasem niezwykłe znaczenie. Kartki z Politechniki Warszawskiej, wypełnione przez Rektora prof. Jana Szmidta, trafią do Powstańców związanych z Batalionem „Golski”.

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Powstanie Warszawskie było dramatycznym zrywem setek tysięcy warszawiaków. Walki nie ominęły także Politechniki Warszawskiej, żołnierzy jej broniących, nauczycieli akademickich i studentów. Terenu Politechniki ofiarnie bronił Batalion „Golski”, którego pomnik na terenie kampusu przypomina nam o tych strasznych wydarzeniach. Zachęcamy do udziału w akcji wysyłania pocztówek do Powstańców - pokażmy im, że o nich pamiętamy.

Na stronie akcji BohaterOn znajduje się lista Powstańców Warszawskich, do których można wysłać kartki. Pocztówki można pobrać bezpłatnie w wyznaczonych punktach. Wystarczy wypisać kartkę, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. Kartki trafiają do organizatora akcji, który następnie dostarcza je do konkretnych osób. Istnieje także możliwość wysłania kartki online.

Więcej informacji na stronie akcji BohaterON

Źródło: BPI

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW