Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Sesja historyczna i złożenie kwiatów

Sesja historyczna i złożenie kwiatów

Po uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2017 r., odbyła się sesja historyczna z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera. Władze uczelni i goście złożyli też kwiaty w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość.

Sesję historyczną z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera pt. „Armia Błękitna w walce o niepodległość Rzeczypospolitej” otworzył prof. Andrzej Jakubiak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczył prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich. Historię i dokonania Armii Błękitnej pod dowództwem Generała Hallera przedstawił prof. Tomasz Panfil - historyk pracujący dla Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Sesja została zorganizowana wspólnie z Instytutem Pamięci oddziałem w Lublinie.
 

Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy ilustrującej historię Błękitnej Armii. Pod tablicą upamiętniającą fakt, że sztab gen. Hallera w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej kwaterował i stąd wychodziły rozkazy, złożone zostały kwiaty.

W uroczystości złożenia kwiatów w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość Polski udział wzięli prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych oraz prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich.

Fotogaleria z sesji historycznej i złożenia kwiatów

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW