The Engineers Band i Ania Rusowicz na galowo

Ania Rusowicz

Big beat na gorąco? Właśnie takie przyjęcie zgotowała Ani Rusowicz publiczność zgromadzona na LXXVII koncercie z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Wydarzenie utrzymane w stylistyce z lat 60. przyciągnęło tłumy.

Koncert galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” wzbudził nadzwyczajne zainteresowanie, gromadząc liczne rzesze fanów muzyki big beatowej i starego, dobrego rock and rolla. W gronie publiczności zobaczyliśmy zarówno Rektora Uczelni, prof. Jana Szmidta, jak i prof. Andrzeja Jakubiaka, byłego Prorektora ds. Studenckich. To już ostanie tego typu wydarzenie przed wakacjami.

Reżyserię i kierownictwo muzyczne zapewnił Dariusz Łapiński, obejmując opiekę nad znakomicie przygotowaną Orkiestrą oraz uzdolnionymi Solistami (Sergiuszem Bieniasem, Kingą Compa, Karoliną Jankowską, Eweliną Pałasz oraz Mariuszem Wawrzyńczykiem), wykonującymi szlagiery z lat 60. i późniejszych. Usłyszeliśmy covery takich artystów jak: Kasia Sobczyk, Czerwone Gitary, Czesław Niemen, czy Jerzy Wasowski. Gość specjalny, Ania Rusowicz zaśpiewała nie tylko słynne „Jedziemy autostopem”, ale również zaprezentowała kilka utworów ze swojej najnowszej płyty „Genesis”.

Ania Rusowicz i The Engineers Band

Ania Rusowicz i The Engineers Band

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych był występ mecenasa wydarzenia, prof. Andrzeja Jakubiaka w trio z reżyserem Dariuszem Łapińskim i Sergiuszem Bieniasem - solistą „The Engineers Band”. Artyści zaprezentowali widowni „Sposób na kobiety”, który został wykonany w formie poezji śpiewanej.

Co ciekawe, data koncertu 27 maja 2014 r., zbiegła się również z setną rocznicą urodzin Jerzego Wasowskiego (ur. 31 maja 1913 w Warszawie, zm. 29 września 1984 w Warszawie) oraz trzydziestą rocznicą jego śmierci. Ten utalentowany dziennikarz radiowy, kompozytor, reżyser i twórca słynnego Kabaretu Starszych Panów, z wykształcenia był inżynierem akustykiem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Na muzyczne wydarzenie w Małej Auli przybył syn artysty z żoną.  

Więcej zdjęć w naszej GALERII