Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / „Wielka Muzyka w Małej Auli” tym razem kabaretowo

„Wielka Muzyka w Małej Auli” tym razem kabaretowo

Podczas 108. koncertu z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” w Politechnice Warszawskiej wystąpił kabaret Szczęśliwa „60”. 28 stycznia 2019 r. grupa taneczno-wokalna zaprezentowała autorski spektakl „URodziny” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.

Kabaret Szczęśliwa „60” to grupa kilkunastu przyjaciół znających się od czasów studenckich, z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Występowali w wielu formacjach artystycznych w kraju i za granicą, a od 2012 r. znowu razem grają, śpiewają i tańczą.

Podczas koncertu z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” zaprezentowali program „URodziny” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów. Wspólnie z widzami świętowali urodziny dziadka - seniora rodu, wywołując w gościach uśmiech, ale i refleksję, a nawet wzruszenie. Opowiedzieli historię pełną rodzinnych konfliktów i uczuć, z zaskakującymi zwrotami akcji. Podczas spektaklu można było usłyszeć m.in. takie piosenki, jak: „Staruszek do wszystkiego”, „Odrobina mężczyzny”, „Shimmy szuja”, „Tango kat”, „Upiorny twist” czy oczywiście „Rodzina, ach, rodzina”.

Fragment programu „URodziny” zaprezentowany podczas 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2018 we Włocławku tak spodobał się jury konkursu, że nagrodziło kabaret Grand Prix - główną nagrodą festiwalu.

Fotogalerię z występu można zobaczyć TUTAJ>>

Zdjęcie: BPiI

CYTAT TYGODNIA

"

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI