Wodny Azyl - instalacja studentów PW

Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM. 

Wodny Azyl został przygotowany w oparciu o serię wykładów na temat wody w mieście i pomysłów ekologicznych. Rozwiązanie, które samo może napełniać się wodą deszczową, ale w przypadku jej braku pozostanie puste, ma skłaniać do refleksji. 

Nad projektem pracowała kilkunastoosobowa grupa studentów specjalności Architektura i Urbanistyka - Miasto jako miejsce do życia: Marianna Golińska, Beata Grzegorzewska, Wioletta Januszko, Milena Jaszcz, Paulina Kaczor, Emilia Kasjan, Julia Lisonek, Agnieszka Litych, Katarzyna Pawłowska, Natalia Piestrzyńska, Dominika Sapińska, Paweł Skowron, Dominika Smoleń, Marcin Stępień, Aleksandra Suchecka, Marianna Waśniewska, Aleksandra Więcław, Dominika Zając.

Opiekunami studentów byli dr inż. arch. Anna Cudny i dr inż. arch. Artur Filip oraz prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Solarek – Kierownik Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej i koordynatorka specjalności.

Wodny Azyl jest częścią projektu WODA: W CENTRUM realizowanego przez Wydział Architektury PW i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

Instalację będzie można oglądać do 7 sierpnia 2022 roku na plac przed ZODIAKIEM Warszawskim Pawilonem Architektury w Warszawie.  

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>