Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Wyjątkowy koncert w Politechnice Warszawskiej: Wokół Stodoły

Wyjątkowy koncert w Politechnice Warszawskiej: Wokół Stodoły

„Czarne słońca”, „W domach z betonu”, „Dziwny jest ten świat” - wybrzmiały w murach Politechniki Warszawskiej. 16 listopada 2017 roku goście zebrani w Dużej Auli wysłuchali koncertu poświęconego historii Klubu Studenckiego „Stodoła”.

Imprezę otworzył prof. Andrzej Jakubiak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej. Obok władz Uczelni, na widowni zasiedli Prorektorzy ds. Studiów i Prorektorzy ds. Studenckich, biorący udział w Konferencji Prorektorów Uczelni Technicznych - jednym z wydarzeń towarzyszących Świętu Politechniki Warszawskiej 2017.

W wyjątkową atmosferę gości wprowadził jazzowy repertuar zespołu Old Timers. Nostalgiczny nastrój podtrzymała Ewa Konarzewska, prezentując m.in. jazzową aranżację „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Kasia Stankiewicz i Michał Szpak wystąpili z repertuarem Czesława Niemena „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” oraz „Płonie stodoła”.

Na scenie pojawili się również: Jerzy Filar, Roman Gerczak, Martyna Jakubowicz, Krzysztof Jaryczewski, Sorry Boys oraz Stefski&Hutch. Mocnym występem zakończył Kazik Staszewski, przypominając m.in. „Czarne słońca” i „Arahję”.

Wokalistom akompaniował multiinstrumentalny zespół w składzie: Arkadiusz Krupa - skrzypce, Sebastian Ruciński - gitara, Dariusz Fijak - fotepian oraz Marcin Lamch - kontrabas. Kolorytu wydarzeniu dodali prowadzący: Miłka Skalska, której towarzyszyli Elżbieta Jodłowska, Zbigniew Hołdys oraz Andrzej Frajndt. Impreza stanowiła Suplement XCIII koncertu z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Wyjątkowa scenografia podkreśliła historyczny aspekt wydarzenia.

Fotogaleria koncertu „Wokół Stodoły”

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba