Wyłącz system 4 czerwca

Na pamiątkę 25. rocznicy wyborów z dnia 4 czerwca 1989 r, Dom Spotkań z Historią organizuje festiwal „Wyłącz system”. Kulminacją święta będzie piknik.

Festiwal „Wyłącz system”, odbywający się w ramach Święta Wolności, to kilkadziesiąt wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Piknik na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (4 czerwca), czy Fiesta (6 czerwca) w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, to bynajmniej nie jedyne atrakcje. W programie m.in. kino rocznicowe, gra miejska, rewia osiągnięć i cudów gospodarczych, czyli „Pożar w burdelu”, międzynarodowa konferencja „1989 - Zwycięstwo kompromisu”, wycieczki piesze i rowerowe. Równolegle obchodom towarzyszyć będą różnorodne publikacje, które zostaną przybliżone czytelnikom na spotkaniach bezpośrednio przez ich autorów. Ponadto przewidziano rocznicowe wystawy ukazujące czas przemian w ujęciu społeczno-politycznym.

Dom Spotkań z Historią (DSH) z ramienia miasta st. Warszawy już po raz szósty zaprasza warszawiaków na festiwal „Wyłącz system”. Pierwszy raz wydarzenie zostało zorganizowane w 2009 roku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Szczegółowy program wydarzeń TUTAJ

Podobne materiały:

List od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
„Nauka to Wolność” z Profesorem Leonem Gradoniem
Studenci Politechniki Warszawskiej wśród 25 „Ludzi Wolności”