Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Wystawa „Ekolibrarium”

Wystawa „Ekolibrarium”

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Biblioteka Główna PW przygotowała wystawę „Ekolibrarium” dedykowaną promocji ekologicznego stylu życia. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Wolnego Dostępu biblioteki w Gmachu Głównym.

Wystawa łączy kwestie ekologicznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i funkcjonalności usług bibliotecznych. W praktyce oznacza to spojrzenie na zbiory w otwartych przestrzeniach biblioteki, jak na rozdziały książki o ekologii dla użytkowników, którym zależy na ochronie naszej planety i zamierzają poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Ekspozycja ma charakter edukacyjny, promuje ekologiczny tryb życia. Poprzez infografiki wyjaśniane są pojęcia takie, jak antropocen, zero waste, ekonomia cyrkularna, recykling.

Ekspozycja przedstawia również graficznie problematykę globalnego ocieplenia oraz opowiada o efektywności energetycznej. Poprzez sugestywne cytaty i ilustracje podpowiada, jakie można podjąć działania na rzecz ochrony środowiska m.in. zasada 5R, ograniczenie używania plastiku, oszczędzanie wody. Ma na celu zwrócenie uwagi czytelników na tematy związane z klimatem, w tym na zanieczyszczanie powietrza, wody i ziemi, które są już problemem globalnym.

Wystawa dostępna będzie do 31 marca 2020 roku. 

Opracowanie merytoryczne i graficzne: Dorota Wojnowska.

Źródło i zdjęcia: Biblioteka Główna PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI