Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Wystawa „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy” otwarta

Wystawa „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy” otwarta

3 marca 2020 r. w siedzibie Muzeum Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 22 odbył się wernisaż wystawy „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy”.

Na wystawie prezentowane są eksponaty ze zbiorów Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie, prof. Mirosława Nadera, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej.

- Postać prezydenta, profesora związanego z Politechniką Warszawską w sposób oczywisty jest godna uwagi, w naszym środowisku szczególnie. Musimy pamiętać o tych, którzy współkształtowali Politechnikę, swoim dorobkiem, pracami, zasługami - powiedział otwierając wystawę prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych PW.

Komisarzem wystawy jest dr Andrzej Ulmer, Dyrektor Muzeum PW. - Ignacy Mościcki był dwukrotnym laureatem doktora honoris causa Politechniki Warszawskiej, w 1925 r. wykładał w naszej Uczelni - przypomniał dr Andrzej Ulmer. - Wystawa powstała skutkiem wysiłku wielu podmiotów i wielu osób - podkreślił.

Wystawa „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy” będzie czynna do końca maja 2020 r.

Powiązany materiał:
Wernisaż wystawy „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy”

Zdjęcia: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry