Odpowiedzialna uczelnia

WOŚP na Politechnice Warszawskiej

Grafika przedstawiająca wnętrze Gmachu Głównego oraz elementy graficzne 31. Finału WOŚP

Zapraszamy 29 stycznia 2023 roku w godz. 13.00-18.00 do naszego Gmachu Głównego na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.

Dzień Dostępnej Politechniki

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

18 stycznia zapraszamy do Dużej Auli Gmachu Głównego PW na Dzień Dostępnej Politechniki. To nowa inicjatywa przybliżająca ideę dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

Aukcja Świąteczna 2023: Architekci - Ukrainie

Zdjęcie prac zawieszonych na instalacji naściennej

Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej na rzecz walczącej Ukrainy. Prace wybitnych warszawskich architektów będzie można nabyć podczas licytacji zaplanowanej na 20 grudnia.

Wsparcie PW dla Ukrainy tematem Welcome HOME

Zdjęcie przedstawia uczestników konferencji

O wsparciu Politechniki Warszawskiej dla Ukrainy rozmawiali uczestnicy konferencji Welcome HOMEPromoting quality student accommodation for Erasmus+ mobilities zorganizowanej na Politechnice w Mediolanie. 

Festiwal Filmów Naukowych

Zdjęcie przedstawia zwycięzców z nagrodami

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W kategorii film pełnometrażowy wygrał film Geniusze w reżyserii Thora Kleina. Wśród filmów krótkometrażowych zwyciężyła Sztuka naskalna w reżyserii Karoliny Juszczyk.

Za nami Kiermasz Świąteczny PW

Grafika Kiermaszu Świątecznego

Tradycyjnie, na początku grudnia zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej połączony z wręczeniem Stypendium pod Choinkę dla wyróżniających się studentów uczelni. Na Placu przed Gmachem Głównym znaleźć można było świąteczne specjały, uczelniane gadżety oraz rękodzieło. 

Politechnika Warszawska szuka domów dla psów

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni.

Symulatory lotu na MEil PW

Zdjęcie przedstawia kabinę śmigłowca SW-4

Zaglądamy do Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału MEiL PW. Znajdują się tutaj symulatory załogowych statków powietrznych oraz kilka stanowisk treningowych.

Stypendium pod choinkę 2022

Grafika Stypendium pod choinkę

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji Stypendium pod choinkę. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawską i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci. 

Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Zdjęcie przedstawia członków koła naukowego stojących przed Gmachem Głównym PW

Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii. W ramach projektu zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztatach dotyczących racjonalnego użytkowania energii.

Badanie równości płci na PW

Grafika dotycząca ankiety równości płci

Trwa badanie dotyczące równości płci na Politechnice Warszawskiej. Wystarczy wypełnić ankietę by pomóc m.in. w rozpoznawaniu potrzeb dotyczących równego dostępu do rozwoju zawodowego. Na odpowiedzi czekamy do 31 października 2022 r. 

Mamy uczelnianego rzecznika zaufania

Zdjęcie przedstawia fragment budynku Gmachu Głównego PW

Wspomaganie stron w rozwiązywaniu konfliktu, promocja alternatywnych metod jego rozwiązywania w środowisku akademickim oraz prowadzenie kampanii społecznych z zakresu zapobiegania nierównemu traktowaniu i mobbingowi to tylko niektóre z zadań stojących przed uczelnianym rzecznikiem zaufania.

Świąteczny Kiermasz PW. Zaangażujmy się

Grafika kiermaszu świątecznego PW

Zapraszamy społeczność uczelni do wspólnej inicjatywy na rzecz szczególnie uzdolnionych studentów i doktorantów PW. Do 25 listopada br. prosimy o zgłoszenia wszystkich osób zainteresowanych nieodpłatnym przekazaniem wykonanego przez siebie rękodzieła na Świąteczny Kiermasz PW. 

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska zaprasza

Zdjęcie przedstawia plac zabaw przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska

Dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW mogą skorzystać ze wyjątkowej oferty przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska. Przy Waryńskiego 8 w Warszawie czeka na nich wykwalifikowana kadra i bogaty pakiet zajęć.

VI Dzień Popularyzacji Matematyki

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca. 

Badania dla pracowników PW

Zdjęcie przedstawia zespół lekarzy

Zapraszamy do udziału w nieodpłatnych profilaktycznych świadczeniach zdrowotnych dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Rejestracja na badania rozpocznie się 1 września o godz. 16.00. 

Kurs przedsiębiorczości dla osób z Ukrainy

Zdjęcie przedstawia trzy osoby siedzące przy stole nad dokumentami

Wydział Mechaniczny Technologiczny nawiązał współpracę z Uniwersytetem Stanforda, dzięki której osoby z Ukrainy mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie przedsiębiorczości. Zapisy trwają do 25 sierpnia i są prowadzone przez formularz

Twierdza Kłodzko bardziej dostępna. Dzięki studentom PW

Zdjęcie przestawia studentów Wydziału Architektury w zabudowaniach Twierdzy Kłodzko

Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.

Nie jesteście sami. O twarzach depresji

Zdjęcie przedstawiające uścisk dłoni

Rozstanie, problemy w pracy, choroba w rodzinie - chwilowy smutek spowodowany sytuacją życiową może dotknąć każdego. Gdy stan przygnębienia się przedłuża, a samopoczucie nadal nie jest dobre, warto poszukać pomocy.

Przewidzieć rozwój COVID-19

Grafika przedstawiająca COVID-19

Modelowanie wieloagentowe może pomóc w prognozowaniu rozwoju pandemii. Opracowane przez interdyscyplinarny zespół naukowców rozwiązanie przetestowano w trzech regionach kraju. Wnioski pomogą w walce z COVID-19.