Odpowiedzialna uczelnia

Głęboki oddech dzięki rozwiązaniom młodych naukowców z PW

Dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka

A gdyby tak kilka badań lekarskich zastąpić jednym albo zamiast spalin otrzymać wodę? Nauki nie da się zatrzymać, a kolejne pokolenia badaczy dają nam do ręki gotowe rozwiązania, kształtując zdrową i bezpieczną przyszłość.

Polsko-Ukraińskie Miejsce Pracy Twórczej

Zdjęcie przedstawia Polsko-Ukraińskie Miejsce Pracy Twórczej na Wydziale Architektury PW

Wydział Architektury PW otworzył bezpłatną pracownię co-workingową przeznaczoną dla obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić terytorium swojego kraju z powodu wojny. 

Uczenie maszynowe ułatwi diagnostykę medyczną

Zdjęcie przedstawia naukowców pracujących nad projektem

Opracowanie nowatorskich sposobów przetwarzania i analizy danych w postaci obrazów cyfrowych i informacji wektorowych to cel nowego projektu naukowców z PW. Innowacyjne algorytmy pomogą w diagnozie i planowaniu terapii chorób nowotworowych.

Filia w Płocku ma nowe akademiki… dla pszczół

Zdjęcie akademików dla pszczół

Wyjątkowe akademiki stanęły przy gmachu płockiej Filii Politechniki Warszawskiej. Ich lokatorami nie będą bowiem studenci, a pszczoły.

Dobra energia dla Ukrainy

Zdjęcie mgr inż. Pauliny Kruk-Fury i dr. hab. inż. Michała Marzantowicza, prof. uczelni

W ramach akcji „Minimagazyny energii” Wydział Fizyki zbiera i przebudowuje stare zasilacze awaryjne UPS, baterie litowo-jonowe oraz akumulatory samochodowe. Wszystko po to, by wesprzeć mieszkańców Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych stracili dostęp do sieci elektrycznej.

PW wspiera osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie

Zdjęcie przedstawia flagi oraz Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Ruszył nabór wniosków do programu wspierającego obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić terytorium swojego kraju z powodu wojny oraz obywateli polskich, którzy zatrudnieni byli w jednostkach badawczych w Ukrainie lub Federacji Rosyjskiej i musieli powrócić do kraju.

Tandemy językowe ENHANCE - ukraiński „language room”

Ukraiński „language room” został uruchomiony na platformie WEBEX projektu „Tandemy językowe ENHANCE”. Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów uczelni ENHANCE z Ukrainy do korzystania z platformy.

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

Zapraszamy dzieci z Ukrainy na darmowe warsztaty plastyczne i matematyczne organizowane przez Wydział Architektury oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Licytacje zdjęć Politechniki Warszawskiej na rzecz pomocy Ukrainie

Politechniczne w każdym calu - przedstawiające naszą Uczelnię i wykonane przez Dziekana Wydziału Architektury. Trwają licytacje czterech prac fotograficznych, z których dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Politechnika wzięła udział w akcji „Zaświeć się na niebiesko”

Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami 2 kwietnia 2022 r. Gmach Główny PW zaświecił się na niebiesko. Tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Yabba-Dabba-Doo! Studenci PW zbudowali pojazd Flinstonów i przekazali na licytację

Jak to jest choć przez chwilę poczuć się niczym bohaterowie kultowej kreskówki? Teraz można to sprawdzić! Wystarczy wygrać licytację, zorganizowaną przez płocką filię PW i PGO w Płocku. Dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. 

Funkcjonowanie PW w czasie pandemii - zmiany

Prosimy o zapoznani się ze zmianami w zarządzeniu w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii COVID-19, wynikającymi z dostosowania do aktualnie obowiązujących zasad i ograniczeń.

Dom Studencki „Wcześniak” schronieniem dla uchodźców z Ukrainy

Politechnika Warszawska Filia w Płocku wspiera tamtejszy samorząd, zapewniając schronienie dla osób uciekających z Ukrainy. W Domu Studenckim „Wcześniak” przygotowano 100 miejsc.

Transport darów dla Ukrainy wyruszył z PW

Rzeczy przyniesione przez naszą społeczność do centralnego punktu zbiórki w Gmachu Głównym trafiły do Polskiego Czerwonego Krzyża. Stamtąd wyruszą w drogę na granicę polsko-ukraińską i trafią do osób, które najbardziej ich potrzebują.

Pomoc dla Ukrainy - transport i kwaterunek

Pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy oferując transport z przejścia granicznego do Warszawy lub Płocka, a także zakwaterowanie.

Po stronie Ukrainy

Stanowisko Senatu Politechniki Warszawskiej wobec agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy

Nasi sąsiedzi potrzebują pomocy w różnych formach, także finansowej. Dlatego Politechnika Warszawska zbiera środki, które będą przekazane Narodowemu Bankowi Ukrainy.

Politechnika Warszawska uruchamia centralną zbiórkę rzeczy dla Ukrainy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej działa centralny punkt zbiórki rzeczowej, w którym zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory (szczegółowa lista poniżej).

Sztab kryzysowy na PW w sprawie Ukrainy

Rektor Politechniki Warszawskiej powołał sztab kryzysowy, którego celem jest planowanie i nadzór nad realizacją skoordynowanych i systemowych działań pomocowych Uczelni dla narodu ukraińskiego oraz pochodzących z Ukrainy członków naszej społeczności akademickiej.

Punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy

W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na terytorium naszego sąsiada, utworzyliśmy punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy, w którym mogą uzyskać nasze wsparcie i pomoc.