Dr inż. arch. Anna Kubicka finalistką Nagród Naukowych POLITYKI

Dr inż. arch. Anna Kubicka z Wydziału Geodezji i Kartografii PW jest w gronie finalistów 21. edycji Nagród Naukowych POLITYKI. Laureatów stypendiów i nagród finałowych tygodnik ogłosi 19 października.

Dr inż. arch. Anna Kubicka jest specjalistką z zakresu architektury antycznej z Politechniki Wrocławskiej, a w Politechnice Warszawskiej realizuje staż podoktorski w ramach projektu „MA-P Maloutena i Agora w planie urbanistycznym Pafos: Modelowanie miejskiego krajobrazu stolicy hellenistycznego i rzymskiego Cypru”. Naukowcy z PW, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego opracowują modele 3D starożytnego cypryjskiego miasta Nea Pafos. Badania finansowane są przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS.

W ostatnim etapie Kapituła Społeczna złożona z ekspertów i osobistości życia publicznego wskaże pięcioro laureatów, którzy otrzymają stypendia w wysokości 15 tys. zł, a także dziesięcioro zdobywców nagród finałowych w wysokości 5 tys. zł. Ich lista zostanie ogłoszona 19 października w wydaniu cyfrowym „Polityki”, a dzień później w wydaniu papierowym.

Powiązany materiał:
Polscy naukowcy opracowują modele 3D antycznego miasta Nea Paphos

Grafika: Polityka