Nagrody naukowe Wydziału IV Nauk Technicznych PAN w 2014 roku

2 grudnia 2014 r. w siedzibie Wydziału IV odbyła się doroczna uroczystość wręczenia nagród naukowych Wydziału IV Nauk technicznych PAN. Wśród laureatów znaleźli się dwaj badacze z naszej Uczelni.

Prestiżowe wyróżnienia przyznawane są naukowcom, którzy nie ukończyli 45 lat i są zatrudnieni w instytutach naukowych PAN, uczelniach wyższych, czy instytutach badawczych. Nagrody są indywidualne. Oceniane prace nie mogą być opublikowane wcześniej niż w ciągu ostatnich czterech lat kalendarzowych, a co najważniejsze muszą spełniać kryterium twórczej pracy naukowej.

W tym roku, podobnie jak w roku 2013, Komisja Nagród Wydziału wytypowała sześciu kandydatów do nagrody. Zebranie plenarne Wydziału w tajnym głosowaniu przychyliło się do propozycji Komisji.

Nagrody przyznano: dr hab. Łukaszowi Jankowskiemu z IPPT PAN, dr hab. Jarosławowi Milewskiemu z Politechniki Warszawskiej, dr Danielowi Milejowi z IBIB PAN, dr hab. Maciejowi Ławryńczukowi z Politechniki Warszawskiej, dr Przemysławowi Fimie z IMIM PAN oraz dr Norbertowi Skoczylasowi z IMG PAN.

Nagroda im. Bohdana Stefanowskiego

• dr hab. inż. Jarosław Milewski, Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Instytut Techniki Cieplnej za monografię Zagadnienia modelowania matematycznego tlenkowych ogniw paliwowych;
  • dr hab. inż. Maciej Ławryńczuk, Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych; Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej za monografię Computationally Efficient Model Predictive Control Algorithms oraz cykl dziesięciu publikacji na temat efektywnych obliczeniowo nieliniowych algorytmów regulacji predykcyjnej.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz niegasnącego entuzjazmu!

Źródło: Biuro ds. Nauki PW