Polska specjalność - magister

Rolę edukacji trudno przecenić. Jak podają światowe raporty, Polska od lat znajduje się w światowej czołówce krajów z największą liczbą magistrów. Za koncernem edukacyjnym Pearsons prezentujemy zestawienie liderów.

Obecnie każdy może się kształcić. Pomnażanie wiedzy postrzegane w kontekście rozwoju gospodarczego kraju wydaje się słuszne o tyle, że każdy postęp jest pochodną nauki, która w ten sposób przyczynia się zarówno do stabilności finansowej kraju, jak i tworzy jego intelektualne dziedzictwo.

Najnowsze zestawienie Global Index of Cognitive Skills and Educational Attainment za 2014 rok, porównuje ze sobą wskaźniki 39 państw, wśród których Polska zajmuje zaszczytne 10 miejsce. Ciekawe, że za nami znalazły się takie potęgi edukacyjne jak Stany Zjednoczone czy Niemcy. Bezkonkurencyjne okazały się kraje azjatyckie, charakteryzujące się wysoką kulturą społeczną połączoną z poczuciem odpowiedzialności za to co i jak się robi.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę rankingu.

  1. Korea Południowa
  2. Japonia
  3. Singapur
  4. Hong Kong
  5. Finlandia
  6. Wielka Brytania
  7. Kanada
  8. Holandia
  9. Irlandia
  10. Polska

Zestawiając dane z poprzednią edycją Global Index of Cognitive Skills and Educational Attainment za 2012 rok, zauważamy awans Polski aż o cztery miejsca (2012 r. – 14 miejsce), przy zachowaniu tej samej metodologii. Dziesiąta lokata jest bowiem wypadkową dwóch kategorii: Cognitive Skills/Umiejętności Poznawczych (2012 r. – 20 miejsce, 2014 r. – 16 miejsce) oraz Educational Attainment/Osiągnięć Edukacyjnych (2012 r. – 4 miejsce, 2014 – 3 miejsce).

Pełen ranking dostępny na: Persons.com

Podobne materiały:
Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej
Ranking Tygodnika Polityka z Politechniką na czele stawki
Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!

Źródło: www.nihilnovijournal.org