Srebro w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Piotr Goździewicz z Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które w dniach 20-23 maja 2021 r. odbyły się w Bielsku-Białej.

W zawodach wzięło udział ok. 1200 zawodników z prawie 90 uczelni. Była to największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Mężczyźni rywalizowali w 18, a kobiety w 17 konkurencjach.

W klasyfikacji generalnej reprezentanci Politechniki Warszawskiej tylko raz uplasowali się na podium. Na jego drugim stopniu w konkurencji pchnięcia kulą stanął Piotr Goździewicz.

W klasyfikacji uczelni technicznych spośród zawodników z PW na podium znaleźli się:

• Piotr Goździewicz - złoto w pchnięciu kulą i brąz w rzucie dyskiem;
  • Marcin Patecki - brąz w biegu na 800 m i brąz w biegu na 1500 m.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>

Zdjęcie: fot. Rafał Oleksiewicz