TOP of the TOP Women in AI w Polsce

Grafika przedstawia dr hab. Marię Ganzha, prof. uczelni

Dr hab. Maria Ganzha, prof. uczelni zwyciężyła w kategorii AI Researcher

Dr hab. Maria Ganzha, prof. uczelni z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych została uznana jedną z 10 najwybitniejszych ekspertek od sztucznej inteligencji.

TOP of the TOP Women in AI w Polsce ogłoszono w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2022 - największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach.

Kapituła pod przewodnictwem prof. Aleksandry Przegalińskiej wybrała 10 wybitnych kobiet pracujących z technologią AI oraz przyznała wyróżnienie - Distinguished Mentor in AI.

Dr hab. Maria Ganzha, prof. uczelni zwyciężyła w kategorii AI Researcher (rekomendacja OPI PBI). Badaczka pracuje na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz w Instytucie Badań Systemowych PAN. Opublikowała blisko 200 artykułów naukowych, jest członkiem redakcjach 5 czasopism i serii wydawniczych. Była także kierownikiem zespołu IBSPAN w projekcie INTER-IoT. Obecnie pełni funkcję Koordynatora Technicznego Projektu ASSIST-IoT. Będzie również kierownikiem zespołu IBSPAN w projekcie aerOS.

Lista TOP of the TOP Women in AI w Polsce jest dostępna TUTAJ>>