Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Akademia Danfoss nagradza studentów PW

Akademia Danfoss nagradza studentów PW

Po wieloetapowym procesie selekcji komisja rekrutacyjna wyłoniła troje laureatów. Stypendia w wysokości 5 000 zł, gwarantowane płatne praktyki oraz roczną opiekę mentorską otrzymali studenci naszej Uczelni: Anna Sosińska i Piotr Dąbrowski oraz student z Politechnik Gdańskiej – Jakub Zachacz.

Dla laureatów finał konkursu stał się zarazem początkiem nowej drogi, bowiem po dotychczasowych wyzwaniach, studenci już za kilka dni rozpoczną płatne praktyki w Danfoss Poland oraz zostaną objęci opieką mentorską ekspertów. W dniu rozpoczęcia praktyk, nastąpi oficjalne wręczenie głównej nagrody, czyli czeku o wartości 5 000 PLN.

W czwartej edycji Akademii Danfoss kandydaci byli oceniani pod kątem kreatywności oraz realiów wdrożenia zaproponowanego w case study rozwiązania. Na wynik miał wpływ także poziom prezentacji. Dużym wyzwaniem dla laureatów było przedstawienie tak rozległych tematów, jak promocja odnawialnych źródeł energii, czy plan reklamy programu dla absolwentów - Danfoss Postgraduate Programme, w zaledwie 20 minut. Przesłane w fazie finałowej multimedialne CV oraz plan mentoringu były analizowane przez komisję pod względem dokonań studenckich i zawodowych.

„To duża odpowiedzialność, ponieważ poprzez Akademię Danfoss mamy wpływ na przyszłość tych młodych, utalentowanych ludzi. Stają się oni częścią naszej organizacji, a w wielu przypadkach tworzą jej historię, gdyż często uczestnicy konkursu wiążą się z Danfoss na dłużej. Chcemy przygotować ich do świadomego funkcjonowania w świecie biznesu, w życiu międzynarodowej korporacji. Jestem przekonany, że dokonaliśmy słusznego wyboru i czekam na pierwsze sukcesy naszych laureatów w Danfoss Poland” – powiedział Sławomir Garwacki, Dyrektor Zarządzający Danfoss Poland, członek komisji rekrutacyjnej Akademii Danfoss.

Akademia Danfoss jest objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, a także patronatem medialnym Radia Kampus, Radia Bogoria oraz portali: Praca.pl, dlaStudenta.pl oraz StudentNews.pl. Rokrocznie organizacyjnie program wspierają: Biura Karier Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobny materiał
Półfinały Akademii Danfoss

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura