Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci

Studenci Doktoranci Absolwenci

Parlament Studentów PW wybrał nowe władze

15 stycznia 2022 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Przewodniczącym SSPW został inż. Paweł Świniarski z Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Studenci PW skonstruowali inteligentną nakładkę na licznik energii

Inteligentną nakładkę na licznik energii, która ma pomóc w odpowiedzialnym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej skonstruowali studenci z Koła Naukowego Energetyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie o cyberbezpieczeństwie

Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zajęli drugie miejsce w drugiej edycji konkursu „Time to Hack”, organizowanego przez Agencję Wywiadu. 

Absolwenci PW Filii w Płocku nagrodzeni przez Izbę Inżynierów

12 stycznia 2022 r. autorzy najlepszych prac dyplomowych na kierunku budownictwo w PW Filii w Płocku otrzymali nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Program Mentoringowy PW najlepszy na polskich uczelniach

Inicjatywa PW została nagrodzona w konkursie „Super M”, oceniającym jakość polskich programów mentoringowych. Konkurs organizuje European Mentoring and Coaching Council - stowarzyszenie zajmujące się promowaniem jakości i rozwoju coachingu i mentoringu.

Mobilna stacja do magazynowania energii

Studenci Politechniki Warszawskiej zaprojektowali urządzenie do magazynowania energii, które w dodatku jest mobilne. Można je wykorzystywać na przykład w przydomowym ogródku.

Zajęcia piątkowe w poniedziałek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 stycznia 2022 r. (poniedziałek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Prace z PW wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Dwie obronione na PW prace z dziedziny badań kosmicznych zostały wyróżnione w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Projekt rewaloryzacji drewnianego dworca kolejowego absolwenta PW wyróżniony

Projekt rewaloryzacji dworca kolejowego w Gąsocinie mgr. inż. arch. Adama Parzyszka, absolwenta Wydziału Architektury PW, otrzymał wyróżnienie w konkursie PKN ICOMOS im. Profesora Jana Zachwatowicza.

Zajęcia piątkowe we wtorek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 21 grudnia 2021 r. (wtorek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek.

Studenci PW stworzyli Energetyczną Mapę Polski

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli Energetyczną Mapę Polski, która jest bazą danych o obiektach energetycznych. Dostarcza również informacji o cenach prądu, gazu i węgla, a także eksporcie i imporcie energii.

Studenci PW nagrodzeni w konkursie „Złoty Medal Chemii 2021”

Złoty i Srebrny Medal Chemii, a także wyróżnienie otrzymali studenci PW w konkursie organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i firmę DuPont.

Sukcesy PW w konkursach architektonicznych

Dom inspirowany architekturą kurpiowską, budynek Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu, projekt rewitalizacji szybu Pułaski kopalni Wieczorek w Katowicach - to tematy prac absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Wydziału Architektury PW nagrodzonych w ostatnim czasie w konkursach architektonicznych.

Student-Wynalazca - 12. edycja konkursu

Do 25 stycznia 2022 r. studenci, doktoranci i absolwenci mogą zgłaszać się do 12. Edycji ogólnopolskiego konkursu „Student-Wynalazca”, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

Bezpłatne szkolenia Urzędu Statystycznego w Warszawie

Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza studentów na bezpłatne zajęcia z zakresu zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022

Do 17 grudnia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Domek na drzewie projektu polskich studentów doceniony na świecie

Anna Piątek, Piotr Gajdka (oboje z Politechniki Śląskiej) i Mikołaj Kociołek (Politechnika Warszawska) zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021. Ich projekt jest spełnieniem dziecięcych marzeń o domku na drzewie i odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.

Legia Akademicka na PW - rekrutacja

Do 31 grudnia 2021 r. wydłużona została rekrutacja do Legii Akademickiej. Warunkiem przystąpienia do programu jest posiadanie statusu studenta, polskiego obywatelstwa oraz pozytywne przejście kwalifikacji wojskowej w trybie ochotniczym.

Drużyna „GINDoors-ów” z PW wygrała międzynarodowy hackathon

Drużyna „GINDoors-ów” z Wydziału Geodezji i Kartografii zwyciężyła w pierwszym międzynarodowym hackathonie TomTom n.EXT. Opracowała aplikację, dzięki której oczekiwanie na naładowanie samochodu elektrycznego nie będzie czasem straconym.

Absolwentka PW laureatką konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Mgr inż. arch. Iwona Krawiec zajęła pierwsze miejsce w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Nagrodzona została praca inżynierska absolwentki Wydziału Architektury.

FORUM PRACOWNIKÓW

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI