Juwenalia, Elektryczne Elkonalia, a przed nami jeszcze Całkonalia

17 i 18 maja 2019 r. na Stadionie Syrenki w Warszawie odbyły się Juwenalia Politechniki Warszawskiej organizowane przez Samorząd Studentów PW. Wydarzenie poprzedziły „Elektryczne Elkonalia”. 23 maja br. odbędzie się z kolei piknik „Całkonalia”.

Juwenalia 2019

Juwenalia Politechniki Warszawskiej to największy projekt organizowany co roku przez Samorząd Studentów PW. Występy takich gwiazd jak: „Lady Pank”, Krzysztof Krawczyk, O.S.T.R, „Kult”, „Nocny Kochanek” czy „Poparzeni Kawą Trzy” zgromadziły każdego wieczoru ponad 20 tysięcy osób. Poza koncertami goście mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach i konkursach oraz posłuchać artystów europejskiego formatu na scenie Liveurope. Pomimo pogody, która nie zawsze stała po stronie organizatorów, tegoroczną edycję Juwenaliów można uznać za wielki sukces.

Elektryczne Elkonalia

Idealną okazją do spędzenia ciekawego czwartkowego popołudnia 16 maja br. były „Elektryczne Elkonalia” przed Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Piknik trwał ponad 7 godzin, a pojawiło się na nim ok. 1000 osób. Głównymi atrakcjami zaplanowanymi przez wydziały organizujące, czyli Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Elektryczny, były koncerty. Zagrali: „Małpoludy”, „Atom Heart”, „Łaski Bez” i „Mith”. Na głodnych i spragnionych czekały stoiska z grillem, popcornem i przepysznymi napojami. Nadmiar energii można było wyładować grając w cymbergaja, beerponga czy whack-a-mole (pacnij Kreta). Odpowiedni odpoczynek czekał w strefie chilloutu, która kusiła leżakami i hamakami. Dużym powodzeniem cieszyły się też namiot SASu ze stoiskiem VR oraz ścianka, gdzie robione były zdjęcia pamiątkowe.

Całkonalia

23 maja 2019 r. w kampusie głównym PW odbędzie się piknik Wydziału Fizyki PW i Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW - „Całkonalia”. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 rywalizacją władz wydziałów w „Familiadzie”. O godz. 15.30 odbędzie się festiwal kolorów, w trakcie którego będzie można posłuchać młodego wykonawcy Wotka Mleckiego. Następnie o godz. 17.30 na scenie zagoszczą „Ania, Janka i ludzie od pudeł”. Tuż za nimi o godz. 18.30 wystąpią „Horses on the Wall”. Całe wydarzenie zakończy się koncertem DJ’a Werseta i Ziomali, którzy wystąpią w godz. 19.45-21.00. Podczas pikniku będzie dostępna strefa gastronomiczna, a dodatkowo studenci będą rozdawać popcorn i watę cukrową. Dla osób lubiących inne formy rozrywki będą planszówki oraz automaty do gry, na których będzie można sprawdzić swoją siłę i zręczność.

Źródło: Samorząd Studentów PW
Zdjęcia: Juwenalia - TVPW i Klub FOCUS; Elektryczne Elkonalia - I.G.S.Production;
grafika Całkonalia - Bartłomiej Granat