Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Wyłoniono najlepszych zagranicznych studentów w konkursie INTERSTUDENT 2017

Wyłoniono najlepszych zagranicznych studentów w konkursie INTERSTUDENT 2017

27 lutego br. poznaliśmy laureatów konkursu INTERSTUDENT 2017. W tegorocznej edycji wybierano spośród setki studentów z pięciu kontynentów. Wśród nominowanych był także reprezentant PW Ramprasad Sethuraman.

Jury wybrało dwudziestu studentów, z których wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Swojego faworyta: Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce mogli wybrać także internauci w głosowaniu online. W bieżącym roku, ze względu na wyrównany poziom zgłoszeń, kapituła konkursu zdecydowała, że w każdej z trzech kategorii nagrodzi dwójkę studentów zagranicznych.

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW wygłasza przemówienie na konferencji Interstudent 2017

LAUREACI KONKURSU INTERSTUDENT 2017

Studia doktoranckie

• Sabina Brazevic, Litwa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  • Anastasiya Niakrasava, Białoruś, Uniwersytet Warszawski.

Studia magisterskie

• Omar Al-Obaidi Irakijczyk ze Szwecji, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego;
  • Seyed Mohammadreza Sadr, Iran, Uniwersytet Warszawski.

Studia licencjackie

• Sowmya Thottambeti, Indie, Politechnika Poznańska;
  • Vadym Melnyk, Ukraina, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Najpopularniejszy Student Zagraniczny  w Polsce

• Omar Al-Obaidi Irakijczyk ze Szwecji, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Politechnikę Warszawską reprezentował Ramprasad Sethuraman z Indii, student kierunku Biotechnologia na Wydziale Chemicznym PW - nominowany w kategorii „studia magisterskie". W plebiscycie wziął udział po raz kolejny. O swojej drodze do Polski opowiadał na blogu WUTSQUERE dwa lata temu. Dziś na łamach portalu Study in Poland mówi o sobie tak:

- Kształcenie na PW zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadać na potrzeby przemysłu, gwarantuje też zdobycie gruntownej wiedzy podstawowej. Studia dały mi możliwość bezpośredniej pracy z najznakomitszymi specjalistami w mojej dziedzinie. Politechnika Warszawska zapewniła mi nie tylko doskonałe wykształcenie, ale także cenne doświadczenia i otworzyła przede mną fantastyczne możliwości.

Planuję rozwijać moją karierę w branży farmaceutycznej. Politechnika Warszawska pomogła mi w realizacji moich planów. Wkrótce rozpocznę pracę w międzynarodowej firmie farmaceutycznej, gdzie będę się zajmował sprzedażą i projektami międzynarodowymi.

Konkurs zorganizowano pod patronatem Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Jana Szmidta, Rektora PW.  Nadesłane kandydatury oceniła kapituła w składzie: prof. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej; prof. Stanisław Kistryn, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego; dr Bianka Siwińska, Dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”; Michał Gajda, Przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Tomasz Tokarski, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Zdjęcia: WIP PW

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.

Budda