Biuletyn PW / Wydarzenia / Laureaci i doktorzy na uroczystości promocji oraz wręczenia nagród w XX edycji Konkursu Siemensa

Laureaci i doktorzy na uroczystości promocji oraz wręczenia nagród w XX edycji Konkursu Siemensa

18 maja 2015 r. w Małej Auli PW miało miejsce wręczenie promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz nagród w XX edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz V edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów za rok 2014. 

Uroczystość otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który pogratulował autorom znakomitych prac doktorskich i habilitacyjnych, stanowiących niezwykle cenny wkład w polską naukę. - Uczelnia to przede wszystkim kształcenie kadry studentów inżynierów, doktorów, a także najwyższej klasy kadry naukowej zasilającej całe nasze społeczeństwo. Tę prawdę możemy wykształcić tylko wtedy, gdy nasze prace i zadania będą odnosiły się nie tylko do bieżących wydarzeń, ale również do przyszłości (...). To jest droga do rozwoju, do tego abyśmy my, a na pewno nasze dzieci i wnuki, przyszłe pokolenia Polaków, były dumne z polskiej gospodarki, polskiego rozwoju, z tego, że będziemy coraz więcej znaczyli w Europie i na świecie, bo współpracuje się tylko z silnymi. Naszą siłą powinno być kształcenie kadry, nowoczesne techniki kształcenia i formułowanie zadań, które tylko my, wykształceni ludzie, możemy przekazać tym, którzy z woli narodu podejmują najważniejsze dla kraju decyzje - zaznaczył w swoim przemówieniu Rektor PW.

Podziękowania i gratulacje skierowane również zostały do laureatów XX edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz V edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów za rok 2014. Fotogaleria uroczystości.

Nagrody promocyjne

  • dr inż. Marek Szafrański za pracę doktorską pt. Oddziaływanie taboru na mosty kolejowe przy zmiennych parametrach ruchu, Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Katedra Transportu Szynowego i Mostów,
  • dr inż. Katarzyna Arkusz za pracę doktorską pt. Opracowanie elektrochemicznego biosensora do wykrywania wybranych cytokin na podłożu Ti/Ti02, Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Mechaniczny.

Nagroda badawcza

  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa), prof. nzw. dr hab.inż. Wojciech Bujalski (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa), dr hab. inż. Ryszard Zwierzchowski (Wydział Inżynierii Środowiska) za pracę pt: Opracowanie i wdrożenie naukowych podstaw projektowania i optymalizacji sterowania pracy zasobników ciepła w systemach ciepłowniczych, Politechnika Warszawska.

Pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy także listy z nazwiskami osób, które uzyskały tytuł doktora/habilitacje.

HABILITACJE.pdf 134,59 kB
DOKTORZY.pdf 187,34 kB

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW