Biuletyn PW / Kalendarium

Kalendarium

6 Cze

Horyzont 2020 - międzynarodowe programy badawcze

08:30 - 13:00

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej zaprasza 6 czerwca 2019 r. na kolejne spotkanie z cyklu szkoleń dotyczących funduszy strukturalnych, międzynarodowych i krajowych dla pracowników PW. Szkolenie dotyczyć będzie oferty międzynarodowych programów badawczych w ramach Horyzontu 2020.

W programie:

 • wprowadzenie do programu Horyzont 2020;
 1. struktura programu, rodzaje projektów;
 2. Politechnika Warszawska w H2020;
 3. Funding and Tenders Opportunities - portal dla wnioskodawców;
 • wyszukiwanie konkursów, parterów do projektu, składanie wniosków;
 1. budowanie konsorcjum;
 2. przygotowanie wniosku;
 3. recenzje wniosków Politechniki Warszawskiej - uwagi ekspertów;
 • rodzaje wsparcia z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
 • jak zostać ekspertem Komisji Europejskiej?

Szkolenie poprowadzą pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Zgłoszenie poprzez formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, sala 4.07

6 Cze

Konferencja Miasto i Transport

10:00 - 16:00

6 czerwca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się XIII Konferencja Naukowo-Techniczna Miasto i Transport. Jej tegoroczny temat to: „Transport publiczny w metropoliach”.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, wymagana jest jednak rejestracja.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Organizatorami konferencji są: Politechnika Warszawska - Instytut Dróg i Mostów i Koło Naukowe Inżynierii Komunikacyjnej, Miasto Stołeczne Warszawa - Biuro Polityki Mobilności i Transportu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP, Oddział w Warszawie.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, Mała Aula

7 Cze

Konferencja „Blockchain - prawo, technologia, biznes”

09:30 - 19:00

W dniu 7 czerwca 2019 r. odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim konferencja pt. „Blockchain - prawo, technologia, biznes”. Głównym organizatorem konferencji jest Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain działające w ramach Wydziału Prawa i Administracji UW. Politechnika Warszawska jest patronem konferencji. 

Celem konferencji jest interdyscyplinarna dyskusja nad technologią blockchain i wyzwaniami, jakie technologia ta stawia przed prawnikami, ekonomistami, przedsiębiorcami, a także nad tym, w jaki sposób technologię tę można wykorzystać w szeroko rozumianym biznesie, jednostkowych oraz zbiorczych inicjatywach gospodarczych oraz działalności sektora publicznego.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele świata nauki i praktyki. Intencją organizatorów jest stworzenie platformy do wymiany poglądów przez ekspertów z wielu dziedzin, zdefiniowanie aktualnych i przyszłych problemów, jakie wiążą się z technologią blockchain, oraz zaproponowanie koncepcji rozwiązywania tych problemów.

W trakcie spotkania odbędą się liczne wystąpienia eksperckie oraz panele dyskusyjne, obejmujące między innymi takie zagadnienia, jak nowe technologie w prawie i biznesie, relacje technologii blockchain do rynku finansowego, czy perspektywy rozwoju walut wirtualnych.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Stary BUW,
Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

9 Cze

Transport XXI wieku

16:00 - 12 Cze 13:00

W dniach 9-12 czerwca 2019 r. w miejscowości Ryn odbędzie się konferencja "Transport XXI wieku. Transport of the 21st century". Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Transportu pod patronatem Rektora Politechniki Warszawskiej i Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk. 

Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport.

Tematyka konferencji:

 • infrastruktura transportu i inżynieria komunikacyjna,
 • budowa i eksploatacja środków transportu,
 • inżynieria logistyki i technologia transportu,
 • organizacja i planowanie transportu, w tym transportu publicznego,
 • systemy sterowania ruchem w transporcie,
 • telematyka transportu i inteligentne systemy transportowe,
 • smartcity i elektromobilność,
 • inżynieria bezpieczeństwa i ekologia w transporcie.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Zamek Ryn
Plac Wolności 2, Ryn

10 Cze

Konferencja KIWAB

10:00 - 11 Cze 16:45

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań zapraszają na V edycję Konferencji Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej - KIWAB, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2019 r. w Warszawie.

Konferencja skierowana jest do analityków, inżynierów wymagań, product ownerów oraz wszystkich tych, którzy są zaangażowani w tworzenia produktów.

Celem wydarzenia jest spotkanie dwóch światów: biznesu i IT,  wymiana doświadczeń, ale również podnoszenie jakości wytwarzanego oprogramowania poprzez prezentacje dobrych praktyk oraz narzędzi wykorzystywanych w analizie biznesowej i inżynierii wymagań.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program, dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Lord w Warszawie, Al. Krakowska 218

12 Cze

Politechniczny Krwiobus

09:00 - 13:00

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza 12 czerwca 2019 r. na ambulansową zbiórkę krwi. Politechniczny Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW Filii w Płocku w godz. 9.00-13.00.

Więcej informacji, wskazówki, kto może zostać krwiodawcą i jak się do tego przygotować, znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

ul. Łukasiewicza 17, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

13 Cze

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

10:30 - 15 Cze 16:00

W imieniu organizatorów zapraszamy inżynierów do udziału w IV Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz XXVI Kongresie Techników Polskich, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Celem obu spotkań jest integracja oraz wymiana doświadczeń i pomysłów między inżynierami z kraju, a także mieszkającymi i pracującymi poza jego granicami.

Tematem obrad będzie „Inżynier Przyszłości”. To odpowiedź na IV rewolucję przemysłową (Industry 4.0), która stawia olbrzymie zadania przed polską nauką, techniką i gospodarką.

Organizatorami spotkania w Krakowie są ze strony krajowej: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska, Akademia Inżynierska w Polsce, Rada Główna Instytutów Badawczych, Krakowska Rada FSNT-NOT; ze strony polonijnej: Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej oraz Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Rejestracja uczestników potrwa do 31 marca 2019 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu, program oraz rejestracja na stronie www.szip.org.pl

2 Wrz

62. Zjazd Naukowy PTCHEM 2019

09:00 - 6 Wrz 15:30

62. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego odbywa się w roku jubileuszu 100-lecia istnienia Towarzystwa. Spotkanie odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej, w miejscu podpisania aktu założycielskiego. Program zjazdu współtworzy zespół przewodniczących sesji plenarnych i 18 sekcji tematycznych, wybranych z grona najlepszych polskich specjalistów różnych dziedzin chemii. PTCHEM 2019 towarzyszyć będą wydarzenia satelitarne o zasięgu międzynarodowym i krajowym. 

Zaproszeni goście:

 • Prof. Ben Feringa (Bernard Lucas Feringa), Uniwersytet w Groningen (Holandia); laureat Nagrody Nobla (2016 r.) w dziedzinie chemii za „zaprojektowanie i syntezę maszyn molekularnych”
 • Prof. Roald Hoffmann, Uniwersytet Cornella w Ithaca (USA); laureat Nagrody Nobla (1981 r.) w dziedzinie chemii za „teorie związane z przebiegiem reakcji chemicznych”
 • Prof. Krzysztof Matyjaszewski, Uniwersytet Carnegiego i Mellonów, Pittsburgh (USA)
 • Prof. Miquel Sola, Uniwersytet w Gironie (Hiszpania)

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Kampus Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1, Warszawa 

3 Wrz

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

09:00 - 7 Wrz 17:30

Z okazji 100-lecia powstania Towarzystwa Matematycznego w Krakowie, które wkrótce przekształciło się w Polskie Towarzystwo Matematyczne, w dniach 3-7 września 2019 r. w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich.

W ramach Zjazdu planowane są wykłady wybitnych uczonych i dyskusje panelowe o stanie nauk matematycznych w naszym kraju. W jednym miejscu spotkają się ci, których dorobek zapewnił im już miejsce w historii polskiej matematyki, wraz z tymi, którzy dopiero wchodzą w świat Królowej Nauk. Dzięki temu Zjazd w Krakowie ma szansę stać się niepowtarzalnym wydarzeniem i nadać impet dalszemu rozwojowi naszej dziedziny nauki oraz przybliżyć jej obraz szerokim kręgom odbiorców.​

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest TUTAJ>>

Przypominamy, że w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.

Gdzie?

Kraków:
Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Stanisława Łojasiewicza 6
Wydział Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, al. Adama Mickiewicza 30

16 Wrz

E-MRS 2019 Fall Meeting

08:00 - 19 Wrz 18:00

W dniach 16-19 września 2019 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja E-MRS 2019 Fall Meeting, dotycząca inżynierii materiałowej.

Konferencja składa się z 22 sympozjów tematycznych, w tym wystąpień ustnych i plakatowych oraz interdyscyplinarnej sesji plenarnej z zakresu inżynierii materiałowej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa przemysłowa obejmująca produkty i usługi z zakresu zainteresowania uczestników.

Organizatorzy: Europejskie Towarzystwo Badań Materiałowych, Wydział Inżynierii Materiałowej PW, Polskie Towarzystwo Badań Materiałowych, Instytut Fizyki PAN.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

27 Wrz

Konferencja Konstruktor 2019

00:00 - 29 Wrz 00:00

W dniach 27-29 września 2019 r. w Boguszowie-Gorcach odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Wydziałów Budownictwa Konstruktor 2019. Organizatorami wydarzenia są: Politechnika Wrocławska - Katedra Konstrukcji Budowlanych oraz Koło Naukowe Młodych Menadżerów Budownictwa działające przy Politechnice Wrocławskiej.

Tematyka konferencji:

 • zagadnienia z zakresu projektowania konstrukcji betonowych, metalowych, drewnianych i murowych;
 • problemy związane ze sposobami wznoszenia i eksploatacją konstrukcji inżynierskich;
 • uszkodzenia, awarie, naprawy i wzmocnienia konstrukcji inżynierskich;
 • nowoczesne materiały stosowane w budownictwie;
 • badania naukowe elementów i konstrukcji inżynierskich;
 • analizy numeryczne, modelowanie komputerowe konstrukcji inżynierskich, BIM;
 • mechanika konstrukcji i materiałów;
 • inżynieria przedsięwzięć budowlanych;
 • fizyka budowli;
 • geotechnika i hydrotechnika.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel „Piotr”, Boguszów-Gorce, ul. Tadeusza Kościuszki 4

28 Paź

Transformacja szkolnictwa wyższego - konferencja

12:00 - 29 Paź 16:00

W dniach 28-29 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się konferencja naukowa „Transformacja akademickiego szkolnictwa wyższego w Polsce w okresie 30-lecia: 1989-2019”, organizowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, we współpracy z Politechniką Warszawską i przy wsparciu Fundacji Rektorów Polskich.

Celem konferencji jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku procesu przemian w szkolnictwie wyższym w Polsce w okresie transformacji 1989-2019 na gruncie nauk o polityce i administracji (nauk o polityce publicznej) oraz nauk o zarządzaniu i jakości (nauk o zarządzaniu) z perspektywy systemowej oraz instytucjonalnej.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1

20 Lis

Redefining Cities in View of Climate Changes

00:00 - 21 Lis 00:00

W dniach 20-21 listopada 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja „Redefining Cities in View of Climatic Changes”.

Celem konferencji jest prezentacja  wyników badań, technologii i projektów dotyczących problematyki zmian struktury funkcjonalno-przestrzennej oraz wyposażenia miasta w związku ze zmianami klimatycznymi i ich konsekwencjami. 

Interdyscyplinarne działania polegają na stworzeniu paneli eksperckich, platformy wymiany badań i doświadczeń różnych dyscyplin naukowych oraz branż dla projektowania i wdrażania rekomendowanych rozwiązań w  inwestycjach miejskich.

Więcej informacji o konferencji dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW