Biuletyn PW / Kalendarium / IV SZIP i XXVI KTP

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

W imieniu organizatorów zapraszamy inżynierów do udziału w IV Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz XXVI Kongresie Techników Polskich, które odbędą się w dniach 13-15 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Celem obu spotkań jest integracja oraz wymiana doświadczeń i pomysłów między inżynierami z kraju, a także mieszkającymi i pracującymi poza jego granicami.

Tematem obrad będzie „Inżynier Przyszłości”. To odpowiedź na IV rewolucję przemysłową (Industry 4.0), która stawia olbrzymie zadania przed polską nauką, techniką i gospodarką.

Organizatorami spotkania w Krakowie są ze strony krajowej: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska, Akademia Inżynierska w Polsce, Rada Główna Instytutów Badawczych, Krakowska Rada FSNT-NOT; ze strony polonijnej: Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej oraz Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Rejestracja uczestników potrwa do 31 marca 2019 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu, program oraz rejestracja na stronie www.szip.org.pl

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura