Biuletyn PW / Konkursy / Mieszkanie Plus: Konkurs Modelowy Dom Jednorodzinny

Mieszkanie Plus: Konkurs Modelowy Dom Jednorodzinny

9 marca 2018 roku upływa termin rejestracji w konkursie na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego w ramach programu Mieszkanie Plus, organizowanego przez spółkę BGK Nieruchomości. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs skierowany jest do studentów uczelni technicznych i instytutów badawczych działających przy ośrodkach akademickich. Głównym zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji architektonicznych w czterech kategoriach:

  • dom szeregowy,
  • dom bliźniaczy,
  • dom wolnostojący,
  • dom wolnostojący w gminach wiejskich.

Od uczestników konkursu oczekuje się przedstawienia modułowych, inteligentnych rozwiązań, które pozwolą maksymalnie skrócić czas realizacji inwestycji oraz obniżyć ich koszty. Dodatkowo punktowane będą projekty, w których prace budowlane będzie mógł wykonać przyszły użytkownik we własnym zakresie oraz rozwiązania typu „zrób to sam”.

Układy funkcjonalne domów muszą być zróżnicowane i elastyczne z możliwością dostosowania do zmieniających się potrzeb użytkowników, przy zakładanym modelu rodziny 2+3. Punktowane będą również m.in. energooszczędność i ograniczenie strat cieplnych, trwałość obiektu, materiałów i technologii w przyjętych rozwiązaniach projektowych, a także estetyka i prostota.

Organizatorem konkursu jest spółka BGK Nieruchomości, która zamierza wybudować prototypowe osiedla przynajmniej w 10 lokalizacjach. Docelowo najlepsze projekty mają szansę być wykorzystane i budowane w programie Mieszkanie Plus w całej Polsce. Pula nagród w konkursie wynosi 80 tysięcy złotych. Regulamin konkursu, a także formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej www.bgkn.pl.

Podobny materiał:
Rozstrzygnięcie konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”

Źródło: BGK Nieruchomości

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW