Kultura i Tradycja

Zespół Pieśni i Tańca PW na Eurofolk - Zamość 2022

Zdjęcie przedstawia tańczący na scenie zespół

Występ Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność XIX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk - Zamość 2022.

Rozwój Stalowej Woli z Wydziałem Architektury PW

Grafika przedstawia plansze konkursowe

Wystawę projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury PW Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza.

Wodny Azyl - instalacja studentów PW

Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM. 

Z pasją o fotografii jazzowej

Zdjęcie przedstawia kobietę grającą na saksofonie

Rozmowa z Urszulą Olasek (Las), kierownikiem biblioteki na Wydziale Transportu PW, która jako pierwsza polska fotografka została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards w kategorii Photo of the Year 2022 w Nowym Jorku.

Plebiscyt Złota Kreda 2022

Grafika Złota Kreda

Do 30 czerwca można oddać głos w Plebiscycie Złota Kreda 2022 na wyróżniających się prowadzących, którzy dzielą się ze studentami swoją pasją do nauki i zachęcają do rozwoju.

Wystawa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW

Zdjęcie przedstawia wystawione w Dużej Auli Gmachu Głównego PW prace malarskie

Prace przygotowane w różnych technikach przez absolwentów i pracowników naszej uczelni można było oglądać w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół PW.

Nagrody ACADEMIA 2022 rozdane

Zdjęcie przedstawia półkę z książkami

Znamy już laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022. Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych przyznano Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego.

Dni Języków w SJO PW

Zdjęcie uczestników „International Day”, organizowanego w Politechnice Warszawskiej w 2019 r.

Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. W ramach festiwalu kultury japońskiej Hanami 2022 już w najbliższą niedzielę 8 maja zobaczyć będzie można pokazy tańca tradycyjnego czy szermierki samurajskiej. To tylko początek atrakcji zaplanowanych z okazji 70-lecia studium.

Noc Muzeów na PW

Grafika promująca Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Przed nami kolejna Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej. Wieczorem, 14 maja zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać miejsca niedostępne na co dzień. W programie spacer po Gmachu Głównym z prof. Mirosławem Karpierzem, Prorektorem ds. Ogólnych, spacer pod świetlikiem, eksperymenty chemiczne, warsztaty i wykłady. 

Wystawa abstrakcyjnych mikrofotografii

Zdjęcie przedstawia wystawę abstrakcyjnych mikrofotografii

Mikrofotografie ciekłokrystalicznych form wykonane autorską techniką przez dr. inż. Marka Sutkowskiego można oglądać w foyer biblioteki WEiTI PW.

Korporacje akademickie - wystawa

W Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22) prezentowana jest wystawa „Korporacje akademickie”. Fotografie, dokumenty, nakrycia głowy, bandy i publikacje oglądać można do 25 kwietnia 2022 r.

„Masovia” z Nagrodą Burmistrza Sierpca

Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zdobył Nagrodę Burmistrza Sierpca podczas VIII Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych.

„Dobry wieczór! My z Ukrainy”

Czołowi ukraińscy stand-uperzy i wokaliści łączą siły, by wesprzeć dzieci przebywające na terenach objętych wojną. 1 kwietnia o godz. 19.00 oraz 2 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 i 20.00 wystąpią w Centralnym Klubie Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” (ul. Stefana Batorego 10).

PW solidarna z Ukrainą - także muzycznie

Takiego koncertu w historii cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” jeszcze nie było. 22 marca 2022 r. Orkiestra Rozrywkowa PW „The Engineers Band” zagrała koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

Na PW można oglądać wystawę o Marcu 1968

W Muzeum Politechniki Warszawskiej i online prezentujemy zdjęcia i dokumenty dotyczące wydarzeń z Marca 1968. Po raz pierwszy można zobaczyć plakaty i fragmenty czasopism sprzed 54 lat, odnalezione w czerwcu 2021 podczas prac remontowych w Gmachu Głównym PW.

Zespół Pieśni i Tańca PW kolęduje

Zespół Pieśni i Tańca PW wystąpił po raz pierwszy w nowym roku. 16 stycznia wykonał koncert kolęd pt. „Wigilia w Polskiej Tradycji” w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

„Naukowy testament” - relacja filmowa

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza do obejrzenia relacji filmowej z wystawy „Naukowy testament” przybliżającej postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

Otwarte wykłady Instytutu Konfucjusza

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady online dotyczące chińskiej kultury, a także techniki. Prowadzone będą w języku angielskim lub polskim.

PW Filia w Płocku i zespół „Mazowsze” razem na rzecz polskiej kultury

Popularyzacja pieśni i tańca ludowego, a także polskiej kultury narodowej - to główny obszar współpracy PW Filii w Płocku oraz Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. List intencyjny dotyczący wspólnych działań podpisany został 20 grudnia 2021 r.

Naukowy testament prof. Stefana Hausbrandta w Muzeum PW

Prace naukowe, dokumenty i fotografie przybliżające postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, można oglądać w Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22). Wystawa dostępna będzie do 31 stycznia 2022 r.