Studenci Doktoranci Absolwenci

European Engineering Team w Politechnice Warszawskiej

W dniach 4-8 kwietnia 2016 r. Politechnika Warszawska była gospodarzem pierwszego spotkania „European Engineering Team” (EET) w ramach Partnerstw Strategicznych programu Erasmus+.

WUT Solar Boat powalczy w Solar1 Monte Carlo Cup 2016

Odnawialne źródła energii, nowe technologie, sportowa rywalizacja to najkrótszy opis innowacyjnego projektu studentów PW i SGH. Łódź napędzana wyłącznie energią słoneczną po raz kolejny wystartuje w Mistrzostwach Świata Łodzi Solarnych w Monako.

Dziewczyny na Politechniki 2016 za nami

7 kwietnia 2016 roku dziewczyny opanowały Politechnikę Warszawską. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) gościło prawie 300 dziewcząt, uczennic szkół średnich z całej Polski. Przyszłe studentki wzięły udział w akcji „Dziewczyny na Politechniki”. 

Drzwi Otwarte PW Filii w Płocku

W piątek 8 kwietnia br. PW Filia w Płocku po raz kolejny otworzyła drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Impreza rozpoczęła się spotkaniem informacyjnym, na początku którego Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Zieliński powitał zebranych i zaprosił do zapoznania się z Uczelnią.

Dzień Otwarty dla dziewczyn w Politechnice Warszawskiej

7 kwietnia (czwartek) w godz. 9:30-15:00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędzie się Dzień Otwarty dla dziewczyn. Mottem tegorocznej edycji są słowa Alberta Einsteina - Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

„Najlepsi z najlepszych” wydrukują robota na zawody w USA

Sekcja Robotics Studenckiego Koła Astronautycznego PW otrzymała dofinansowanie MNiSW w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych!” na realizację projektu robota mobilnego na zawody organizowane przez Marine Advanced Technology Education (MATE) Center we współpracy z NASA.

Promocje doktorskie, medale i odznaczenia. Marcowa uroczystość w Małej Auli PW

22 marca 2016 r. Politechnika Warszawska przywitała w swoim gronie nowych doktorów oraz wręczyła kolejne habilitacje. Podczas uroczystości dr hab. inż. Łukasz Albrecht odebrał Medal Młodego Uczonego.

Podwodny robot z MEiL PW z ciśnieniem na sukces

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW buduje podwodnego robota na zawody MATE 2016. Konstrukcja ma akrylowy kadłub, ramy wykonane z poliwęglanu, a elementy wzmacniające z polimeru ABS.

KARIEROpomocni, czyli Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Czym jest Biuro Karier? Jakie są jego główne zadania i jak je realizuje w praktyce? W poniższym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę jednostki, której misją jest kompleksowe wsparcie studentów i absolwentów w kreowaniu kariery.

Artur Kopczyński otwiera kolejną dekadę Rady Doktorantów PW

W roku 2015 minęło 10 lat odkąd Rada Doktorantów funkcjonuje w obrębie Politechniki Warszawskiej. Kolejną dekadę Rada rozpoczęła z nowym przewodniczącym - Arturem Kopczyńskim.

Powitanie zagranicznych studentów

19 lutego 2016 r. ESN PW przy wsparciu International Students Office zorganizowało spotkanie powitalne dla nowoprzybyłych studentów międzynarodowych. Była to okazja do wzajemnego poznania się oraz uzyskania kluczowych informacji o Polsce.

Ankieta Panelu Badań Społecznych

Zakład Stosunków Międzygrupowych na Wydziale Psychologii UW zaprasza do uczestnictwa w Panelu Badań Społecznych. Celem projektu jest stworzenie bazy osób chętnych do wzięcia udziału w badaniach psychologicznych.

Przepis na VIP-a według Żanety Krześniak, przewodniczącej SSPW w kadencji 2015

„Jak to jest zrobione” to tytuł telewizyjnego programu, który - jak mówi Żaneta Krześniak studentka Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej - przybliża charakter dziedziny przez nią wybranej. A jak się zostaje VIP-em z WIP-u?

Wynalazki studentów i absolwentów PW nominowane do SOCZEWEK FOCUSA 2015

W kategorii „innowacje techniczne” swój głos można oddać m.in. na płynny pancerz kuloodporny, nad którym pracował zespół naukowców z Politechniki Warszawskiej oraz na portfel z włókna węglowego, który zaprojektowali absolwenci PW ze startupu Carbon Workshop.

Pracodawca dla Inżyniera

Stowarzyszenie Studentów BEST z Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w Inżynierskich Targach Pracy oraz w badaniu opinii studentów na temat obecnego rynku zatrudnienia. Do wygrania iPad lub GoPro.

Koło naukowe WUT Racing o swoich planach na 2016 r.

Koło naukowe WUT Racing Team Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa może pochwalić się licznymi osiągnięciami powstałymi na bazie autorskich projektów realizowanych przez zespół. Jakie są plany Koła na rok 2016?

Parlament Studentów PW wybrał nowego przewodniczącego

Parlament Studentów Politechniki Warszawskiej wybrał nowe Kolegium Senatorów PW na czele z nowym przewodniczącym Samorządu Studentów PW, którym został Adam Olesiński - student Wydziału Fizyki naszej Uczelni.

Artur Kopczyński przewodniczącym Rady Doktorantów PW na 2016 r.

14 stycznia  2016 r. Artur Kopczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych został nowym przewodniczącym Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. Funkcję objął po dwuletniej kadencji Anny Gayer. 

Spotkanie z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości

Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW zaprasza na spotkanie z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Organizatorzy opowiedzą jak działa największa sieć wspierająca startupy w Polsce - AIP oraz pomogą przy początkach własnego biznesu. 

Wręczenie stypendiów im. inż. Mieczysława Króla

19 grudnia 2015 r. dziesięcioro najlepszych studentów odebrało stypendia ufundowane przez fundację Jan M. and Eugenia Krol Charitable Foundation. Dyplomy wręczył prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich.