Studenci Doktoranci Absolwenci

Światowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w ICT

23 kwietnia br. w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja poświęcona kobietom w branży nowoczesnych technologii, organizowana z okazji Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w ICT.

Studenci Politechniki Warszawskiej powalczą o złoto. Samolotami bezzałogowymi

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE, pierwsza w historii zawodów drużyna, która w 2013 roku zdobyła złote medale we wszystkich klasach SAE Aero Design West w Kalifornii, szykuje się do kolejnego startu w tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach.

Misja PW-Launcher 1 powraca ze stratosfery

Dnia 18 kwietnia br. z terenu Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach wypuszczony został balon o masie nieprzekraczającej 5,8 kg. Wydarzenie zorganizowała Sekcja Balonowa Studenckiego Koła Astronautycznego PW.

Zestawienie grantów i stypendiów 2015

Centrum Informacji dla Naukowców Euraxess przedstawia aktualne oferty grantów i stypendiów dla naukowców. W niniejszym materiale załączamy zestawienie powyższych propozycji według terminów składania wniosków. 

Dekada Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej

21 marca 2015 odbyły się obchody 10-lecia Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej, która formalnie rozpoczęła swoją działalność wraz z wejściem w życie Ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku - Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Staż dla studentek w branży ICT – trzecia edycja

Już po raz trzeci studentki kierunków ścisłych i technicznych zaproszone są do uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT (Information and Communication Technologies). Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Dziewczyny w nowych technologiach

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) jako pierwsza organizacja międzynarodowa zwrócił uwagę na fakt, że sektor nowoczesnych technologii rozwija się niezwykle dynamicznie, lecz stereotypowo, przy zdecydowanej przewadze mężczyzn. Co z kobietami?

5. edycja Akademii Danfoss. Zgłoszenia już tylko do 8 kwietnia

8 kwietnia br. upływa termin wysyłania zgłoszeń do programu stypendialnego Akademia Danfoss. To już ostatni moment na wysłanie CV i listu motywacyjnego do firmy Danfoss Poland. Akcja objęta jest patronatem naszej Uczelni.

1000 km na litrze paliwa - studenci PW budują superekonomiczny pojazd

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) PW chce pobić swój dotychczasowy rekord Polski. Budowany przez nich pojazd ma przejechać 1000 km przy minimalnym zużyciu paliwa. Środki na jego budowę będą zbierać m.in. w ramach crowfundingu.

Wyciąg z raportu „Kobiety na politechnikach 2015”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała kolejny raport prezentujący liczbę kobiet na uczelniach technicznych. Obejmuje on nie tylko ilość studentek, ale i procent kobiet z tytułami naukowymi, jak również ich reprezentację we władzach uczelni.

Studenci Politechniki Warszawskiej w finale Microsoft Imagine Cup

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że czterech studentów naszej Uczelni zakwalifikowało się do krajowych finałów międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015 w kategorii World Citizenship organizowanego przez firmę Microsoft.

IX Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania

Politechnika Wrocławska zaprasza studentów PW do wzięcia udziału w IX Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania. Zawody odbędą się w dniach 29-31 maja 2015 roku.

Badanie satysfakcji użytkowników bibliotek PW

Zapraszamy użytkowników bibliotek Politechniki Warszawskiej do wyrażenia opinii o funkcjonowaniu jednostek Systemu Biblioteczno-Informacyjnego PW.

Wiosenna Akcja Rekrutacyjna IAESTE

International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) ogłasza rozpoczęcie Wiosennej Rekrutacji uzupełniającej skład osobowy Komitetów Lokalnych. Kampania promocyjna potrwa do 15 marca 2015 r.

Kreatywny Semestr Projektowy

Zespół Rektorski ds. Innowacyjnych Form Kształcenia (INFOX) zaprasza studentów na nowe zajęcia noszące nazwę Kreatywny Semestr Projektowy. Zakończenie rekrutacji przewidziano na dzień 5 marca 2015 r.

Stypendia pomostowe dla studentów PW

W ramach Programu Stypendiów Pomostowych Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przyznała na rok akademicki 2014/2015 trzydzieści cztery stypendia dla studentów Politechniki Warszawskiej.

Reaktywacja Studenckiego Forum Business Centre Club – Region Płock

Po dwóch latach nieobecności, swoją działalność ponownie podjęło Studenckie Forum Business Centre Club – Region Płock. Obecnie Forum składa się z 10-osobowej grupy studentów z kierunku Ekonomia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Biuro Karier PW z nagrodą pracodawców

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej otrzymało prestiżową nagrodę „The World Talent Acquisition Study” za najaktywniejsze wsparcie międzynarodowego badania pracodawców. Nasza Uczelnia jako jedyna reprezentowała polskie uczelnie wyższe.

Karta Zawodowa Inżyniera

Od blisko dwóch lat w Polsce wydawane są Europejskie Legitymacje Zawodowe. Kartę Zawodową Inżyniera można uzyskać od 1 stycznia 2013 r. Tym samym Polska dołączyła do grona pierwszych dziewięciu państw, w których są one dostępne.

European Rover Challenge 2015 z udziałem ekipy PW

European Rover Challenge 2015, w skrócie ERC 2015, to druga edycja największej imprezy robotyczno-kosmicznej w tej części Europy. Udział we wrześniowej imprezie zapowiedziała ekipa z Politechniki Warszawskiej.