Juwenalia Płockie 2016

W dniach od 16 do 22 maja br. miały miejsce Juwenalia Płockie 2016, zorganizowane m.in. przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Na studentów czekały różnorodne atrakcje: turnieje, gry, imprezy klubowe, koncerty oraz kino pod chmurką.

Tegoroczne Juwenalia miały nieco inny charakter niż w latach ubiegłych. Rozpoczęły się we wtorkowy wieczór turniejem w kręgle w jednym z płockich klubów. Nowością - przyjętą przez studentów z ogromnym entuzjazmem - była gra terenowa przeprowadzona na ulicach całego miasta i zakończona grillem i dyskoteką w Klubie Studenckim FILIP. W kolejny wieczór studenci bawili się w klubie na bulwarze nadwiślańskim, gdzie gwiazdą wieczoru był zespół BOYS.

Symboliczne przekazanie kluczy do miasta podczas Juwenaliów Płockich 2016/źr. PW Filia w Płocku

Wczesnym rankiem w piątek tradycyjnie studenci przebrani w pomysłowe kolorowe stroje opanowali płockie ulice pobierając myto, a wkrótce po nim odebrali klucze do bram miasta od Prezydenta Płocka. Wieczorem Rada Mieszkańców DS „Wcześniak” przygotowała dla studentów atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Niezwykle spektakularną konkurencją były tradycyjne już ślizgi na torze ułożonym z polewanej wodą folii. Po studenckich zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek, któremu towarzyszyły występy kapel rockowych na zorganizowanym już po raz trzeci z okazji „Wcześniakonaliów” festiwalu „Rock in Wcześniak”. Podczas koncertu wystąpiły zespoły: „Blue Horizon”, „Rock Public”, „Panta Koina”, „Afterload” oraz „LOREIN”.

Panorama wieczornych koncertów w Płocku/źr. PW Filia w Płocku

Najważniejszym wydarzeniem Juwenaliów Płockich 2016 był sobotni koncert na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, na którym wystąpiły zespoły:

  • „Group Think”
  • „Skafander”
  • „Koniec Świata”
  • „donGURALesko”
  • „Mesajah”.

Kilkutysięczny tłum bawił się do późnych godzin nocnych. Sobotni koncert przyciągnął pod Politechnikę nie tylko studentów, ale także innych młodych mieszkańców Płocka, miłośników muzyki rockowej, hip-hop, reggae oraz ska. Niedziela była ostatnim dniem imprez juwenaliowych. Nad Zalewem Sobótka, przy pięknej pogodzie, odbywało się Wielkie Plażowanie oraz rozegrano komputerowy turniej FIFA i zawody w siatkówkę plażową. Na zakończenie święta studenckiego przygotowano ognisko oraz kino pod chmurką.

Fotogaleria Juwenaliów Płockich 2016

Źródło: PW Filia w Płocku