Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Studenci Wydziału MEiL wzieli udział w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup w Brunszwiku. Polska drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym pojazdem autonomicznym, który powstał w ramach programu Najlepsi z Najlepszych! 2.0.

NzN! 2.0 to program grantowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oferujący wsparcie finansowe dla wybitnie uzdolnionych studentów, zgłaszających chęć uczestnictwa w międzynarodowych konkursach i zawodach. W bieżącej - drugiej edycji programu, beneficjentami zostało aż 5 zespołów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

W ramach NzN! 2.0 członkowie Koła Naukowego Robotyków Wydziału MEiL zaprojektowali i zbudowali autonomiczny pojazd w skali 1:10, który nazwali „Selfie”. W dniach 13-14 lutego 2018 roku zaprezentowali go na międzynarodowych zawodach Carolo-Cup organizowanych w Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku. Podczas Carolo-Cup rywalizowały 22 zespoły studentów z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Polski i Chin. Był to pierwszy start Polaków w 10-letniej historii zawodów. W swojej kategorii, w której walczyło 15 drużyn, studenci Wydziału MEiL osiągnęli wysokie pozycje.

W konkurencji „Jazda na czas z parkowaniem” uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu. Wysoką - piątą lokatę zajęli w rywalizacji „Przejazd ze skrzyżowaniami i unikaniem kolizji", natomiast za prezentację rozwiązań technicznych i pracy zespołu przed ekspertami branży motoryzacyjnej (reprezentanci uczelni i przemysłu) otrzymali szóste miejsce.

Źródło i zdjęcia: Wydział MEiL PW

Podobny materiał:

Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW