Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Najlepsi z najlepszych projektują pojazdy autonomiczne

Studenci Wydziału MEiL wzieli udział w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup w Brunszwiku. Polska drużyna wystąpiła z samodzielnie zaprojektowanym pojazdem autonomicznym, który powstał w ramach programu Najlepsi z Najlepszych! 2.0.

NzN! 2.0 to program grantowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oferujący wsparcie finansowe dla wybitnie uzdolnionych studentów, zgłaszających chęć uczestnictwa w międzynarodowych konkursach i zawodach. W bieżącej - drugiej edycji programu, beneficjentami zostało aż 5 zespołów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

W ramach NzN! 2.0 członkowie Koła Naukowego Robotyków Wydziału MEiL zaprojektowali i zbudowali autonomiczny pojazd w skali 1:10, który nazwali „Selfie”. W dniach 13-14 lutego 2018 roku zaprezentowali go na międzynarodowych zawodach Carolo-Cup organizowanych w Uniwersytecie Technicznym w Brunszwiku. Podczas Carolo-Cup rywalizowały 22 zespoły studentów z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Polski i Chin. Był to pierwszy start Polaków w 10-letniej historii zawodów. W swojej kategorii, w której walczyło 15 drużyn, studenci Wydziału MEiL osiągnęli wysokie pozycje.

W konkurencji „Jazda na czas z parkowaniem” uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu. Wysoką - piątą lokatę zajęli w rywalizacji „Przejazd ze skrzyżowaniami i unikaniem kolizji", natomiast za prezentację rozwiązań technicznych i pracy zespołu przed ekspertami branży motoryzacyjnej (reprezentanci uczelni i przemysłu) otrzymali szóste miejsce.

Źródło i zdjęcia: Wydział MEiL PW

Podobny materiał:

Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

Międzynarodowy Dzień Elektryka 2020

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 15 Cze 06:00

Cze

Strategie uczelni w obliczu pandemii

Cze

Jakość kształcenia w czasie i po pandemii