Alians uczelni z Instituto Superior Técnico

W dniu 14 października 2015 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Lizbońskiego, Instituto Superior Técnico pod przewodnictwem Prezydenta prof. Arlindo Oliveira.

Ze strony Politechniki Warszawskiej w spotkaniu udział wzięli: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki; prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów oraz Marta Szajnowska-Ksit, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania dyskutowano na temat możliwych obszarów współpracy w zakresie badań i transferu technologii, przedstawiając jednocześnie mocne strony obu uczelni. Wśród istotnych obszarów wskazano m.in: bioinżynierię, biomechanikę, nanotechnologie, elektronikę i technologie informacyjne, energię jądrową, lotnictwo.

Wizyta, będąca kolejnym spotkaniem przedstawicieli tej Uczelni, miała związek z podpisaną 12 października 2015 r. w Łodzi, w czasie Dnia Portugalskiego, umową o współpracy pomiędzy Instituto Superior Técnico a czterema polskimi uczelniami technicznymi - Politechniką Warszawską, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Łódzką i Akademią Górniczo-Hutniczą.

Powiązany materiał:
Wizyta delegacji Uniwersytetu Lizbońskiego w Politechnice Warszawskiej