Politechnika Warszawska i STMicroelectronics podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy

Dnia 5 maja 2015 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy STMicroelectronics i Politechniką Warszawską, która jako przedstawiciel konsorcjum CEZAMAT wyraziła wolę współpracy z francuskim partnerem.

Ze strony Politechniki Warszawskiej dokument podpisał prof. Jan Szmidt, Rektor PW, podczas gdy ze strony francuskiego STMicroelectronics podpis złożył Dominique Thomas, Director R&D Partnerships and Advanced R&D Programs. Podpisanie porozumienia nastąpiło w obecności: Sébastiena Reymonda, Attaché ds. nauki, technologii i współpracy uniwersyteckiej Ambasady Francuskiej; prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki PW; prof. Thomasa Skotnickiego, Dyrektora Konsorcjum CEZAMAT, prof. Andrzeja Strójwąsa, Przewodniczącego Rady Naukowej Konsorcjum CEZAMAT.

- STMicroelectronic jest ważnym partnerem przemysłowym i Politechnika liczy na rozwój wzajemnej kooperacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy współpracować w różnych dziedzinach technologicznych - podkreślił prof. Jan Szmidt po podpisaniu umowy.

Na zdjęciu od lewej: Sébastien Reymond, Attaché ds. nauki, technologii i współpracy uniwersyteckiej Ambasady Francuskiej; prof. Romuald B. Beck, Wiceprezes ds. naukowych CEZAMAT; prof. Andrzej Strójwąs, Przewodniczący Rady Naukowej Konsorcjum CEZAMAT; prof. Jan Szmidt, Rektor PW; Dominique Thomas, Director R&D Partnerships and Advanced R&D Programs; Katarzyna Kołys, Główny specjalista ds. promocji CEZAMAT; prof. Thomas Skotnicki, Dyrektor Konsorcjum CEZAMAT; ; prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. nauki PW; Jarosław Grabowski, Dyrektor ds. strategii CEZAMAT

- Jestem pod dużym wrażeniem rozmiaru budowy Cezamatu. Ogromna inwestycja badawczo-rozwojowa, wspaniałe polskie tradycje naukowe i dynamika biznesu sprawiają, że Polska jest ważnym partnerem gospodarczym w regionie dla STM - podsumował Dominique Thomas.

Obszary współpracy mają objąć m.in. rozwój sensorów oraz bio-sensorów, fotoniki, MEMS oraz NEMS, obrazowania optycznego oraz terahercowego, urządzeń wielkiej częstotliwości, nano- i bio-materiałów, projektowania analogowego i cyfrowego, efektywnego zarządzania energią, jak również pozyskiwanie i gromadzenie energii z otoczenia oraz niskoenergetyczne przetwarzanie informacji i komunikacji bezprzewodowej.

Intencją obu stron jest podjęcie działań w ramach wyżej wymienionych obszarów badawczych, uwzględniając m.in.:

• wymianę kadry,
  • szkolenia dla studentów oraz młodych inżynierów,
  • wspólny udział w projektach,
  • opracowanie programu bilateralnej współpracy badawczo-rozwojowej.

Szeroki zakres współpracy środowiska naukowego i biznesu ma na celu wykorzystanie potencjału naukowego Politechniki Warszawskiej oraz doświadczenia biznesowego francuskiego koncernu.

Podobne materiały:

Nauka i biznes otwierają drzwi. Relacja z konferencji Science-Technology-Business
CEZAMAT buduje przyszłość
Synergia nauki i biznesu. Relacja z konferencji CEZAMAT-u